nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality13

pro.
Novinky v jízdním řádu 2020

V neděli 15. prosince 2019 začnou vlaky jezdit dle nového jízdního řádu. Díky širší objednávce dopravní obslužnosti a úspěšné spolupráci Českých drah se zahraničními partnery se letos nabídka spojů na mnoha relacích výrazně rozšíří.

4

lis.
Levné jízdenky u pokladny i v e-shopu

U pokladen si nyní můžete koupit i nejlevnější Vázané jízdenky. E-shop ČD a mobilní aplikace Můj vlak pak nabízí i levné jízdenky pro příhraniční cestování a možnost výběru konkrétního místa z plánku i u dalších vlaků.

4

lis.
Nová generace jízdenek zjednodušuje cestování

Od 1. února 2019 nabízíme nové typy jízdenek, které výrazně zjednodušují orientaci v naší nabídce. Už ze samotného názvu jízdenky totiž snadno poznáte, zda ji můžete použít jen v jediném konkrétním vlaku nebo v libovolném vlaku ČD. Zároveň je nyní levné cestování dostupné každému i bez dělení jízdenek.

16

říj.
Novinky v dálkové dopravě

V neděli 15. prosince 2019 vstoupí v platnost nový jízdní řád na rok 2020. Díky širší objednávce dopravní obslužnosti a úspěšné spolupráci Českých drah se zahraničními partnery se letos nabídka spojů na mnoha relacích výrazně rozšíří. Do Berlína zamíří rychlovlak Railjet, více vlaků pojede do Polska a Rakouska a zahustí se provoz na několika vnitrostátních linkách. Přímé rychlíkové spojení s Prahou nově získají lázně Třeboň a České Velenice.

11

pro.
Výluka Brno

Výluka Brno Vážení cestující,

od období 9. 12. 2018 – 14. 12. 2019 probíhá výluka ve stanici Brno hlavní nádraží. Velká část vlaků je převedena na jiná brněnská nádraží. Náhradní doprava je zavedena formou upravených či účelově zavedených linek MHD Brno.

29

lis.
Biketower

Biketower je sít automatických úschoven kol, kterou naleznete vždy v blízkosti nádraží.

9

říj.
Změny v jízdním řádu 2019

Hlavní změny v jízdním řádu 2019 u mezistátních a dálkových vlaků Českých drah

29

srp.
Cestujte nově se slevou 75 % ve všech vlacích ČD!Cestujte nově se slevou 75 %!

Od 1. 9. 2018 zlevňujeme cestování pro děti, studenty a důchodce ve všech vlacích Českých drah. Jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě budou v prodeji od 1. 9. 2018. Cestující ve věku 6–18 let a studenti ve věku 18–26 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 75 %. Nové slevy mění pravidla i pro jiné cestující a pro In Kartu.

25

dub.
České dráhy zahajují oslavy 100. výročí vzniku ČeskoslovenskaSté narozeniny oslaví republika i samostatná železnice

Při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky chystají České dráhy několik projektů, které připomenou jak historii státních drah, tak úlohu, kterou železnice sehrála v běhu dějin republiky. Program začíná komentovanými prohlídkami historických salonků na pražském hlavním a Masarykově nádraží. V průběhu roku národní dopravce nabídne další projekty, na jejichž realizaci úzce spolupracuje s řadou partnerů, zejména Národním technickým muzeem a Československou obcí legionářskou.

13

pro.
Snadné vrácení a výměna jízdenkySnadné vrácení a výměna jízdenky

Máte jízdenku a měníte plány na poslední chvíli? Nevadí, jízdenku z e-shopu teď můžete vrátit zdarma až do 15 minut před odjezdem. Rychle si můžete také vyměnit místenku a rezervovat si místo v jiném vlaku. Jízdenku u pokladny pak můžete vrátit až do 15 minut po zakoupení. Všechny změny se týkají jen vnitrostátních jízdenek. Užijte si cestu s námi!

Úvod Aktuality