nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality24

čen.
Zahájení provozu nočních vlaků

Poslední červnový víkend zahájíme společně se svými zahraničními partnery provoz části nočních vlaků. Po tříměsíční pauze vyvolané epidemií COVID-19 si tak znovu můžete naplánovat cestu v pohodlí lůžkových vozů do Tater či do Alp. Noční vlak z Prahy do Popradu, Košic a Humenného pojede poprvé v noci z pátku na sobotu 26. / 27. června, přímý vůz z Prahy přes Linec a Innsbruck do Curychu sveze cestující poprvé v noci z neděle na pondělí 28. / 29. června. O ostatních nočních vlacích se vedou další jednání, vzhledem k přísným hygienickým požadavkům na jejich provoz je ale pravděpodobné, že některá tradiční spojení ještě nebudou během léta v provozu.

18

čen.
Obnovení provozu vlaků do Polska

Od 22. června je obnovena mezistátní doprava do Polska

12

čen.
Letní změna jízdních řádů regionálních vlaků ČD od neděle 14. června 2020V neděli 14. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů bude podle požadavku krajských úřadů vylepšena nabídka spojení a vzniknou nové přípojové vazby. V Plzeňském kraji dojde na základě požadavků objednatele k mírnému snížení rozsahu objednané regionální dopravy, a to z důvodu přetrvávajícího poklesu poptávky cestujících v důsledku epidemie COVID-19. V Libereckém kraji budou do jízdního řádu promítnuta omezení související s epidemií, část z nich bude pokračovat až do konce letních prázdnin.
9

čen.
Obnova rezervačního systému, restauračních vozu a dětských kin

Rezervační systém na spoje Českých drah v průběhu dneška přechází u většiny dálkových spojů na standardní předprodejní dobu až 60 dní. Dále obnovujeme gastronomické služby a bonusové nabídky.

5

čen.
Obnovení většiny mezistátních spojů

V kooperaci se svými zahraničními partnery obnovíme do poloviny června většinu mezistátních spojů. Prodej jízdenek přes e-shop bude zahájen v průběhu příštího týdne.

2

čen.
Obnova prodeje rezervací

Rezervační systém ČD ode dneška, 2. června 2020, umožňuje výdej rezervací do vlaků na devíti dálkových linkách, místa v ostatních spojích bude možné zarezervovat od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.

22

kvě.
Obnovení mezinárodních spojů EC Praha – Berlín

České dráhy v kooperaci se svým německým partnerem Deutsche Bahn a ve spolupráci se státními orgány obnoví v pondělí 25. května první mezinárodní linku. Na svou první cestu po koronavirové pandemii se vydají expresy Berliner z Prahy do Drážďan a Berlína. V první fázi půjde o tři páry spojů mezi oběma hlavními městy. Další spoje Berliner a jejich prodloužení do Hamburku a Kielu stejně jako obnovení provozu dalších mezistátních linek, např. Vindobona z Prahy a Brna do Vídně a Štýrského Hradce, se uskuteční v průběhu června.

22

kvě.
Postupné obnovení provozu vlaků

Další rušení epidemiologických opatření a návrat cestujících do vlaků znamená také postupný návrat k normálu na železnici. Od 15. května se tak na tratích objeví další dálkové spoje. V případě spojů SC Pendolino mezi Prahou a Ostravskem a Jižních expresů mezi Prahou a Českými Budějovicemi půjde o návrat prvních spojů na těchto linkách, v případě jiných, již provozovaných linek pak půjde o ukončení zbývajících omezení a návrat k plánovaným jízdním řádům. Od 25. května bude obnoven provoz vybraných mezistátních vlaků EC Berliner (linka Ex 5) mezi Prahou a Berlínem. Podrobnosti o obnovených spojích jsou k dispozici také ve vyhledávačích spojení na internetu nebo v aplikaci Můj vlak.

19

dub.
Obnovení odbavení ve vlaku

Od úterý 14.4.2020 obnovujeme v plném rozsahu kontrolu a prodej jízdenek u průvodčích ve všech vlacích ČD. Můžete si tedy koupit jízdenku přímo ve vlaku jako dříve.

13

pro.
Novinky v jízdním řádu 2020

V neděli 15. prosince 2019 začnou vlaky jezdit dle nového jízdního řádu. Díky širší objednávce dopravní obslužnosti a úspěšné spolupráci Českých drah se zahraničními partnery se letos nabídka spojů na mnoha relacích výrazně rozšíří.

Úvod Aktuality