nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality27

zář.
Informace o dočasných kontrolách na hranicích se Slovenskem

V souvislosti s nařízením vlády a zavedením dočasných kontrol na hranicích se Slovenskem se budou České dráhy řídit v pohraničních přechodových stanicích pokyny Policie ČR.

24

srp.
Změna řazení některých dálkových vlaků od září

Od prvního zářijového víkendu dochází ke změnám řazení některých vlaků operovaných jednotkami Pendolino a k posílení rychlíků mezi Prahou a Klatovy. U vlaků SC / IC Pendolino 512 / 515 Bohumín – Františkovy Lázně – Bohumín je důvodem změny navýšení kapacity vlaků. U spojů SC Pendolino 509 / 500 Praha – Ostrava – Praha pak dochází k náhradě kvůli jedné chybějící jednotce Pendolino.

29

čec.
Bezplatná přeprava uprchlíků z Ukrajiny

Aktualizováno 1. 8. 2022, 00:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině umožňují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR bezplatnou přepravu ukrajinských uprchlíků, kterým byl vydán výjezdní příkaz po vyslovení nepřijatelnosti žádosti o udělení dočasné ochrany. Tito cestující jsou zdarma přepravováni ve všech vlacích ČD a to nejpozději do dne, uvedeném na výjezdním příkazu jako poslední den platnosti.

29

čec.
Provoz vlaků z ČR do Maďarska se od 30. července vrací k normálu

Dálkové vlaky mezi Českou republikou a Maďarskem se od soboty 30. července 2022 vrací k běžnému jízdnímu řádu.

29

čec.
Безкоштовне перевезення біженців з України (UKR)

Оновлено 1. 8. 2022, 00:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв'язку з військовим конфліктом в Україні Чеські залізниці у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки надають можливість безкоштовного перевезення українських біженців, яким видано виїзний ордер після висловлення неприйнятності заяви про надання тимчасового захисту. Такі пасажири безкоштовно перевозяться у всіх поїздах ČD не пізніше дня, зазначеного у виїзному ордері, як останній день дії.

18

čec.
Biketower

Biketower je sít automatických úschoven kol, kterou naleznete vždy v blízkosti nádraží.

21

čen.
Colours Expres

Colours Expres Na Colours of Ostrava pro vás vypravíme jeden speciální vlak z Prahy do Ostravy a dva v opačném směru.

19

dub.
Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

1

dub.
Výluka mezi Prahou a jižními Čechami od 2. dubna

Od 2. dubna do 30. června 2022 bude probíhat výluka Správy železnic v úseku Votice – Sudoměřice u Tábora na trati Praha – České Budějovice.

30

bře.
Cestujte se slevou 50 % ve všech vlacích ČDCestujte nově se slevou 75 %!

Jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. 4. 2022. Cestující ve věku 6 – 18 let, studenti ve věku 18 – 26 let nebo senioři od 65 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 50 %.

Úvod Aktuality