Platnost od 14.12.2014

Čipová In Karta Českých drah slouží jako nosič jízdních dokladů a slev. Přinese vám řadu zajímavých výhod – od slevy 25 % na jízdné až po bezhotovostní platby...

In-karta

In Karta

In Karta je plastová čipová karta ve velikosti běžné platební karty. Je určena především stálým zákazníkům ČD, kteří díky ní mohou cestovat vlakem výhodněji. Na kartu se dá totiž nahrát některá ze slev ve formě tzv. aplikace, díky níž pak cestující nakupuje jízdenky se slevou odpovídající příslušné aplikaci.

Pokud si například na In Kartu nahrajete aplikaci IN 25, budete mít nárok na slevu 25 % z obyčejného jízdného a zpáteční slevy nebo na traťové jízdenky. Tuto slevu uplatníte při každém nákupu jízdenky, při kontrole průvodčím pak prokážete nárok na slevu předložením In Karty. Na In Kartu si také můžete nahrát například traťové jízdenky nebo síťovou jízdenku IN 100, díky které budete moci bez zakupování dalších jízdenek cestovat všemi vlaky ČD ve 2. vozové třídě (s výjimkou nutnosti zakoupení místenek na vlaky SC Pendolino).

In Karta také může sloužit jako elektronická peněženka, do které si předem nabijete peníze, a poté s ní můžete nakupovat jízdenky v automatu nebo bezhotovostně u pokladny. Platbu elektronickou peněženkou u pokladny je nutné vždy hlásit předem.

S aplikací na In Kartě si můžete kupovat Včasné jízdenky Česko nebo Akční jízdenky pro výhodné cestování mezi vybranými městy České republiky za zvýhodněné ceny.

In Kartu si můžete pořídit buď na pokladní přepážce na nádraží, kde vyplníte potřebný formulář (případně si jej přinesete již vyplněný z domova), nebo na internetu přes eShop ČD.

Více informací jak pořídit In Kartu

Přehled slev na In Kartě

Při zakoupení In Karty si vyberete výši slevy, která vám bude na In Kartu nahrána, a to podle vašich potřeb na tři měsíce, jeden nebo tři roky.

IN 25
je určena pro všechny cestující včetně dětí, žáků, studentů a držitelů průkazů ZTP nebo ZTP/P, kteří vlakem pravidelně dojíždějí do školy či do zaměstnání. Vyplatí se také při častém cestování do různých míst. S In Kartou IN 25 získáte 25% slevu na jednosměrné, zpáteční, traťové jízdenky (týdenní, měsíční a čtvrtletní varianta), slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

IN 50
je vhodná především pro pravidelné cesty mladých 15-26 let a dospělých. Za zvýhodněnou cenu je nabízena i pro důchodce. S In Kartou IN 50 získáte 50% slevu na jednosměrné i zpáteční jízdenky, 50% slevu na traťové jízdenky 15+, 25% slevu na žákovské traťové jízdenky, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

IN 100
je určena pro pravidelné cesty s vyšším komfortem. Bez potřeby zakoupení dalších jízdních dokladů získáte možnost neomezeného cestování ve vlacích ČD ve 2. vozové třídě, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus), bezplatnou přepravu jednoho spoluzavazadla nebo jednoho psa, bezplatné cestování ve spoji Airport Express a lanovkou ČD na Ještěd.

IN Business
je variantou slevy IN 100 (bez doplňkové aplikace Rail plus) platící i v 1. vozové třídě, vhodnou pro firemní zákazníky. Karta vydaná na firmu (nikoli na jméno) je přenosná a pomáhá ve firmě řešit otázku služebních cest.

IN Senior
je určena pro cestující nad 70 let. Se slevou IN Senior si cestující nemusí do osobních a spěšných vlaků ČD kupovat žádné další jízdní doklady. Při cestách rychlíky a vlaky vyšší kvality ČD využije 50% slevu z Obyčejného jízdného, ze zpáteční slevy, z traťových jízdenek, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) nebo cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

Doplňkové aplikace na In Kartě

K základním aplikacím na In Kartě si můžete pořídit i doplňkové aplikace. Například pro cestování 1. třídou všech vlaků ČD si můžete na In Kartu koupit Časový doplatek do 1. třídy.

Přehled doplňkových aplikací

Kolik stojí In Karta?

Cena In Karty závisí na ceně slevové aplikace, se kterou je zakoupena.

Přehled aplikací na In Kartě včetně cen

In Karta jako vstupenka na kulturní akce

In Kartu Českých drah můžete využít také jako vstupenku na kulturní, sportovní a společenské akce, na které zajišťuje prodej vstupenek společnost Ticketstream. Zaregistrujete se na www.ticketstream.cz, zaplatíte vstupenky a poté již jdete na akci pouze s vaší In Kartou. Navíc při nákupu výrazně ušetříte a nakupovat můžete neomezený počet vstupenek.

Podrobné informace o In Kartě jako vstupence