Platnost od 14.12.2014

Držitelé In Karet mohou výrazně ušetřit na vybraných mezinárodních jízdenkách, a to díky nabídce Rail plus, která může být součástí In Karty...

Výhody

Sleva Rail plus

Při zakoupení nové In Karty s kteroukoliv zákaznickou slevovou aplikací (IN 25, IN 50, IN 100 nebo IN Senior) získáte automaticky jako bonus slevu Rail plus vyznačenou formou loga přímo na čipové In Kartě a ta se nazývá In Karta/Rail plus. Samostatnou aplikaci Rail plus nelze zakoupit.

Jakou slevu Rail Plus nabízí

Po předložení In Karty s logem Rail Plus získáte 25% slevu z obyčejného jízdného v mezinárodní přepravě při nákupu jízdenek do většiny zemí Evropy. Sleva 25 % je poskytována z jízdného v 1. i 2. třídě. Příplatky pro použití určitých vlaků a vozů a rezervační poplatky (např. místenky, lůžka, lehátka) se ve většině případů platí v plné výši.

Na jaké jízdenky se vztahuje sleva Rail plus

Jízdenky si můžete zakoupit přímé (tím se rozumí jízdenky vydané nejméně po území dvou států – např. Praha – Krakov). Slevu je také možné uplatnit u řady mezinárodních vlaků, na které je třeba zakoupit jízdenku s globální cenou (tj. současný nákup jízdenky a rezervace). Slevu není možné uplatnit na vnitrostátní jízdenky v rámci jednotlivých zemí.

Slevu Rail plus je možné využít při cestách vlaky železnic: ATOC (Velká Británie), BDŽ (Bulharsko), ČD, CFL (Lucembursko), MZ TRANSPORT (Makedonie), CFR (Rumunsko), CIE (Irsko), CP (Portugalsko), DB (Německo), DSB (Dánsko), FS (Itálie), HŽ (Chorvatsko), MÁV/GYSEV (Maďarsko), NS (Nizozemsko), NSB (Norsko), ÖBB (Rakousko), TRAINOSE (Řecko), PKP (Polsko), RENFE (Španělsko), SBB/CFF (Švýcarsko), SJ (Švédsko), SNCB (Belgie), SNCF (Francie – neplatí ve vlacích s globální cenou), SZ (Slovinsko), VR (Finsko), ZCG (Černá Hora), ZFBH a ZRS (Bosna a Hercegovina), ŽS (Srbsko) a ZSSK (Slovensko).

Železnice LDŽ (Lotyšsko), LG (Litva) a UŽ (Ukrajina) rovněž uznávají a vystavují jízdenky se slevou Rail plus, ale při prodeji jízdenek u ČD se sleva Rail plus do těchto zemí neposkytuje – cestující jsou odbaveni za snížené jízdné v rámci Tarifu východ-západ (při vystavení jízdenek v rámci Tarifu východ-západ v tranzitu přes Slovensko se sleva Rail plus také neposkytuje a cestující jsou odbaveni za snížené jízdné v rámci tohoto tarifu).

Více informací o slevě Rail plus na mezinárodní jízdenky

Rail plus a předběžná In Karta

Na předběžnou papírovou In Kartu nelze zakupovat zlevněné mezinárodní jízdenky. Slevy na mezinárodní jízdenky jsou vázány na červené logo Rail plus, které je vyobrazeno až na hotové čipové In Kartě/Rail plus. Pokud však o slevu Rail plus stojíte, při podání žádosti o In Kartu vám dočasnou papírovou In Kartu/Rail plus vystavíme. Bude však potřeba, abyste odevzdali při podávání žádosti o In Kartu ještě jednu fotografii navíc.