Platnost od 15.12.2013

Dětský kočárek lze přepravit jako spoluzavazadlo ve všech vlacích osobní přepravy, pokud není vyčerpaná volná kapacita vlaku.

Přeprava kočárků ve vlaku

Přeprava dětského kočárku jako spoluzavazadlo

Dětský kočárek je možné přepravit jako spoluzavazadlo ve všech vlacích ČD, pokud není vyčerpaná volná kapacita vlaku. Přeprava dětského kočárku pro spolucestující dítě je ve vlacích ČD zdarma a je vždy upřednostněna při současném nástupu před přepravou ostatních spoluzavazadel (např. jízdních kol). Dítě si samozřejmě z kočárku můžete vzít k sobě na sedadlo ve vlaku. Za dětský kočárek přepravovaný bez dítěte (pouze převážíte kočárek a dítě s vámi necestuje) zaplatíte cenu dokladu pro přepravu zavazadla.

Kočárek přepravovaný jako spoluzavazadlo si cestující vždy nakládá a vykládá sám bez asistence zaměstnanců ČD. Zajišťování bezpečné manipulace s kočárkem a dohled na něj po dobu přepravy přísluší cestujícímu. Vozy, nástupní dveře a místa ve vozech vhodná pro umístění kočárku jsou zpravidla označeny symbolem kočárku nebo symbolem jízdního kola (symbol pro přepravu spoluzavazadel).

Ceník přepravy spoluzavazadel

Spoluzavazadlo
Tarifní kilometry / pásmo Doklad pro zavazadlo Dětský kočárek pro spolucestující dítě
1 - 50 25 Kč zdarma
51 - 100 35 Kč
101 - 150 45 Kč
151 - 200 55 Kč
201 - 250 60 Kč
251 - 300 65 Kč
301 - 350 70 Kč
351 a více 75 Kč

Více o přepravě spoluzavazadel

Úschova během přepravy

Pro přepravu kočárku můžete ve vybraných vlacích využít službu Úschova během přepravy, kdy je kočárek přepravováno pod dohledem průvodčího v označeném voze ve vlaku. Tato služba je provozována ve vybraných vlacích označených v jízdním řádu symbolem kufru.

Kočárek bez dítěte předáte průvodčímu přímo do označeného vozu ve vlaku. Před předáním do úschovy doporučujeme odejmout všechny snadno odnímatelné součásti kočárku, neboť neodpovídáme za jejich ztrátu nebo poškození. Při výstupu z vlaku si svůj kočárek opět vyzvednete u zaměstnance ČD přímo u vlaku. Při přestupu na jiný vlak si překládku kočárku do dalšího vlaku musí zajistit cestující sám. Hlavní výhodou služby Úschova během přepravy je, že si svůj kočárek po dobu jízdy nemusíte hlídat (je pod dohledem průvodčího) a nemusíte si také hledat místo k sezení poblíž svého kočárku. Služba tedy funguje podobně jako úschovna na nádraží.Uložení dětského kočárku do úschovy během přepravy je zdarma.

Úschova během přepravy Jedno zavazadlo Dětský kočárek pro spolucestující dítě
jednorázové úschovné pro jeden vlak 10 Kč zdarma

Více o úschově během přepravy