Autobusová linka AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. Ve směru na Letiště Václava Havla Praha lze tento spoj využít od 6:30 do 22:00 hodin, v opačném směru pak od 5:30 do 21:00 hodin. Navíc je zaveden ranní spoj na letiště v 5:30 hod. Na linku jsou nasazovány převážně nízkopodlažní autobusy zajišťující snadný nástup a dostatečný prostor pro uložení zavazadel...

Airport Express

Upozorňujeme cestující, že z důvodu nepředvídatelné dopravní situace na trase linky Airport Express může docházet k prodloužení jízdní doby. Proto je vhodné volit návazné spoje s odpovídající časovou rezervou.

VLAK+ letiště

Pojeďte na Letiště Václava Havla Praha vlakem, s výhodnou jízdenkou VLAK+ letiště s prodlouženou platností.

S jízdenkou VLAK+ letiště vás odvezeme pohodlně až na letiště a po návratu ze zahraničí i zpět domů, a to za zvýhodněnou cenu (sleva 25 % ze zpáteční jízdenky). Stačí si zakoupit zpáteční jízdenku VLAK+ letiště 2. třídy do cílové stanice Praha letiště/Airport (BUS) a ve stanici Praha hl. n. přestoupit na autobusovou linku Airport Express (AE). Za pouhou půlhodinu se ocitnete přímo na letišti před Terminály 1 a 2.

Jízdenku na vlak rozhodně nevyhazujte. Pokud si ji totiž po vašem příletu ze zahraničí necháte orazítkovat datumovým razítkem ČD na kterékoliv informační přepážce Letiště Praha nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2), budete na ni moci cestovat zpět domů linkou Airport Express a dále vlakem do stanice uvedené na jízdence jako nástupní..

Více o jízdence VLAK+ letiště

Zastávky autobusové linky AIRPORT EXPRESS

Hlavní nádraží (Praha hl. n., metro C, stanice Hlavní nádraží)
Nástupní zastávka je v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před Fantovou budovou (stará výpravní budova). Výstupní zastávka je umístěna také v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum). Zde lze využít bezbariérový přístup s výtahem přímo do odbavovací haly. Ve dnech 22.9.-24.9.2015 a 5.10.-11.10.2015 bude výstupní zastávka přemístěna z ul. Wilsonovy do ul. Opletalovy, cca 15 m před křižovatku s ul. Jeruzalémskou (nástupní zastávky se změna netýká).

Praha Masarykovo nádraží (metro B, stanice Náměstí Republiky)
Pouze výstupní zastávka ze směru z letiště v ulici Hybernská za křižovatkou s ulicí Dlážděná.

Náměstí Republiky (metro B, stanice Náměstí Republiky)
Při cestě z letiště můžete vystoupit také na zastávce Náměstí Republiky v ulici Revoluční, přímo u OD Kotva a nákupního centra Palladium.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 1:
Zastávka je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 1. Tento terminál je určen pro lety do států mimo státy Schengenské dohody.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 2:
Zastávka je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 2. Tento terminál je určen pro lety do států Schengenské dohody.

Jízdenky platné v autobusové lince AIRPORT EXPRESS

Jízdenky ČD

Jízdenky VLAK+ letiště

Jiné jízdenky

Zastávka Náměstí Republiky není železničním tarifním bodem a lze zde pouze vystoupit.

Přeprava zavazadel

V autobusu linky Airport Express můžete pohodlně a bezplatně přepravovat vaše zavazadla a jízdní kola zabalená dle podmínek letecké přepravy.

Upozornění: V autobusové lince AE nelze použít obvyklé jízdenky PID pro jednotlivou jízdu ani předplatní časové jízdenky PID platné pro území Prahy.

Jízdní řád ke stažení

Jízdní řád platný od 14. 12. 2014 (116 kB)

Soubory ke stažení

Jízdní řád platný od 30. 9. 2017

389 kB (pdf) Stáhnout