Ve vybraných železničních stanicích a vlacích můžete platit i eury.

Platba v eurechPokladní přepážky přijímající eura jsou označeny symbolem €. Jízdenky s úhradou v eurech je možné zakoupit také ve všech mezinárodních vlacích, ve vnitrostátních vlacích kategorie SuperCity, railjet, EC, IC, Ex a ve vlacích v příhraničních oblastech.

Přepočet z Kč na eura se provádí podle vyhlášeného kurzu z celkové ceny vnitrostátních dokladů v Kč. K nim se připočte cena v eurech za mezinárodní doklady. Celková částka je vždy zaokrouhlena na celá eura nahoru. Platbu lze provést v bankovkách přiměřené hodnoty nebo v mincích. Minimální nominální hodnota přijímaných mincí je 1 euro, k platbě tedy nejsou přijímány centy.

O platbě v eurech obdržíte doklad, pokladní vám následně vrátí v Kč (s použitím stejného kurzu). V osobní pokladně ani ve vlaku není možná kombinovaná úhrada v Kč+eura.

Kurz pro platbu v eurech

Při platbě v eurech se pro přepočtení částky z korun na euro používá Přepočítací kurz pro průvodčí a pokladny. Aktuální přepočítací kurz koruny vůči euru je zveřejňován v Přepravně-tarifním věstníku a zaměstnanci pokladen vám ho vždy na požádání sdělí.

Ceny mezinárodních jízdenek jsou stanoveny vždy v eurech a při platbě v korunách se pro přepočtení částky z eur na koruny využívá Jednotný železniční kurz.