Z Plzně do Prahy každou hodinu a bez zastavení!

Společným názvem „Západní expres“ jsou pojmenovány vlaky kategorie Expres (Ex) jedoucí na lince Ex6 Praha – Plzeň – Cheb a Praha – Plzeň – Mnichov. Ty doplňují vlaky InterCity (IC) Pendolinojedoucí na lince Ex6 Praha – Plzeň – Cheb – Františkovy Lázně. Mezi Prahou a Plzní tak jezdí Západní expres nebo Pendolino každou hodinu a bez zastavení.

Západním expresem do Chebu a Mnichova

Expresy do Chebu a Mnichova jsou sestaveny z moderních klimatizovaných vozů 1. a 2. třídy ve velkoprostorovém i oddílovém uspořádání s kupé. V 1. třídě jsou v úsecích Praha – Plzeň – Cheb a Praha – Plzeň – Domažlice poskytovány prémiové služby zdarma (denní tisk a balená voda). Ve vybraných vozech na lince Praha – Plzeň – Mnichov je k dispozici také bezplatné připojení k internetu ČD WiFi. Vozy jsou modernizované a vybavené klimatizací a zásuvkami pro napájení drobné elektroniky. Ve vlacích je možné přepravit kolo nebo dětský kočárek jako spoluzavazadlo. Občerstvení z nabídky služby ČD Minibar si můžete zakoupit v úsecích Praha – Cheb a Praha – Domažlice. Na německém území zajišťuje prodej drobného občerstvení společnost Länderbahn. Služba minibaru může být z provozních či technologických důvodů ve vybraných vlacích či úsecích omezena nebo neposkytována. V Expresech Praha – Plzeň – Cheb najdete navíc v jednom z vozů 2. třídy oddíl vyhrazený pro cestující s dětmi do 10 let, který je vybaven hrami pro děti a dětským kinem. Také je zde dámský oddíl, který je určen ženám a dívkám. Do Chebu jezdí i vůz 2. třídy vhodný pro přepravu cestujících na vozíku se zvedací plošinou.

Služby v Západním expresu

InterCity Pendolino z Františkových Lázní až do Ostravy

Z Františkových Lázní, Chebu a Plzně do Prahy jezdí dvakrát denně také jednotky pendolino jako vlaky kategorie InterCity, které z Prahy přímo pokračují jako vlaky SuperCity do Ostravy. Stejně tak můžete využít dvakrát denně přímé vlaky SuperCity / InterCity Pendolino z Ostravy přes Prahu až do Chebu nebo Františkových Lázní. Jednotky pendolino nabízejí velmi pohodlné cestování v 1. a 2. třídě v úseku Praha – Plzeň – Cheb – Františkovy Lázně bez povinné rezervace místa (bez povinné místenky), přesto však doporučujeme místenku předem pořídit. Vlaky jsou přizpůsobeny pro přepravu cestujících na vozíku a umožňují i přepravu kol, dětských kočárků nebo jiných rozměrných zavazadel. Občerstvení si můžete zakoupit v bistrovoze nebo u roznáškové služby. V 1. i 2. třídě máte po celou dobu k dispozici jízdy elektrické zásuvky, ČD WiFi internet zdarma i vlakový zábavní a informační portál, kde si můžete objednat občerstvení s donáškou přímo k vašemu sedadlu, přečíst knihu, poslechnout hudbu, zahrát hry nebo třeba sledovat film. V 1. třídě jsou v úseku Praha – Plzeň – Cheb poskytovány prémiové služby zdarma (denní tisk a balená voda).

Služby v InterCity Pendolino

Provoz vlaků Západní expres a InterCity Pendolino linky Ex 6 je spolufinancován ze státního rozpočtu.

Nejlevnější jízdenky

Čím dříve koupíte, tím levněji pojedete!

Odkud a kam Cena jízdenky
Plzeň – Praha od 95 Kč Vyhledat spojení
Cheb – Praha od 249 Kč Vyhledat spojení
Praha – Mnichov od 368 Kč Vyhledat spojení
Praha – Plzeň od 95 Kč Vyhledat spojení