Z Plzně do Prahy každou hodinu vysokou rychlostí a bez zastavení!

Západním expresem rychleji než dřív, Plzeň – Praha jen 1 h 6 min

Společným názvem „Západní expres“ jsou pojmenovány Expresy Praha – Plzeň – Cheb a Praha – Plzeň – Mnichov. Ty doplňují vlaky InterCity Pendolino v trase Praha – Plzeň – Cheb – Františkovy Lázně. Mezi Prahou a Plzní tak jezdí Západní expres nebo Pendolino každou hodinu a bez zastavení.

 

Víte, že za 1 h 6 min můžete být z Prahy v Plzni a plzeň ve vás? Západním expresem rychleji než dřív!

 

Nejbližší spoj Praha – Plzeň

Nejbližší spoj Plzeň – Praha

 

 

Jízdenky na Západní expres a InterCity Pendolino

Vyberte si třídu podle svých preferencí s jistotou, že se díky místence posadíte. Příjemné jsou i naše ceny – čím dříve jízdenku koupíte, tím levnější bude. K jízdence koupené elektronicky navíc dostanete místenku zdarma.

 

Plzeň – Praha

2. třída

již od 75 Kč s In Kartou IN 25


od 95 Kč bez In Karty


od 23 Kč pro děti, juniory, studenty a seniory

Koupit jízdenku

Plzeň – Praha

1. třída

již od 156 Kč s In Kartou IN 25


od 208 Kč bez In Karty

Koupit jízdenku

 

Západním expresem do Chebu nebo Mnichova

Expresy do Chebu a Mnichova jsou sestaveny z moderních klimatizovaných vozů. Ve vybraných vozech máte k dispozici bezplatné připojení k internetu ČD WiFi. Ve vlacích je možné přepravit kolo nebo dětský kočárek jako spoluzavazadlo. Na území ČR si můžete zakoupit občerstvení z nabídky služby ČD Minibar. Na německém území zajišťuje prodej drobného občerstvení společnost Die Länderbahn. V 1. třídě dostanete na území ČR zdarma denní tisk a balenou vodu.

V Expresech do Chebu najdete navíc oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let, vybavené hrami pro děti a dětským kinem. Využít zde můžete i dámský oddíl, který je určen ženám a dívkám.

 

Služby v Západním expresu

 

InterCity Pendolino z Františkových Lázní až do Ostravy

Z Františkových Lázní, Chebu a Plzně do Prahy jezdí dvakrát denně také jednotky pendolino jako vlaky kategorie InterCity, které z Prahy přímo pokračují jako vlaky SuperCity do Ostravy. Stejně tak můžete využít dvakrát denně přímé vlaky SuperCity / InterCity Pendolino z Ostravy přes Prahu až do Chebu nebo Františkových Lázní.

Pendolino nabízí velmi pohodlné cestování, v úseku Praha – Plzeň – Cheb – Františkovy Lázně bez povinné rezervace místa (bez povinné místenky), přesto však doporučujeme místenku předem pořídit. Občerstvení si můžete zakoupit v bistrovoze nebo u roznáškové služby. V 1. i 2. třídě máte po celou dobu k dispozici jízdy elektrické zásuvky, ČD WiFi internet zdarma i vlakový zábavní a informační portál, kde si můžete objednat občerstvení s donáškou přímo k vašemu sedadlu, přečíst knihu, poslechnout hudbu, zahrát hry nebo třeba sledovat film. V 1. třídě dostanete zdarma denní tisk a balenou vodu.

 

Služby v InterCity Pendolino


Provoz vlaků Západní expres a InterCity Pendolino linky Ex 6 je spolufinancován ze státního rozpočtu.


 

Nejlevnější jízdenky

Čím dříve koupíte, tím levněji pojedete!

Odkud a kam Cena jízdenky
Plzeň – Praha od 95 Kč Koupit jízdenku
Cheb – Praha od 204 Kč Koupit jízdenku
Praha – Mnichov od 368 Kč Koupit jízdenku
Praha – Plzeň od 95 Kč Koupit jízdenku

 

 

Nejbližší spoj Praha – Plzeň

Nejbližší spoj Plzeň – Praha