Atmosféru maďarské metropoli dodává Dunaj se svými typickými mosty. Obdivovat můžete nádherné památky nebo výborné jídlo v místních restauracích. Nezapomeňte na návštěvu lázní.

Do Budapešti se od nás dostanete vlakem rychle a pohodlně. Seznamte se se super tipy pro na návštěvu Budapešti, kterou si zamilujete.

Kam v Budapešti?

Procházka centrem města vám díky krásným historickým budovám a památkám připomene zlaté časy rakousko-uherské monarchie. Relaxovat pak můžete v místních vyhlášených lázních nebo ochutnávkou tradičních klobásek a vína.

Za památkami

Největší budova v zemi a symbol Budapešti je sídlo Maďarského parlamentu. Dále pak doporučujeme k návštěvě Budinský hrad, Královský palác, Rybářskou baštu nebo Matyášův chrám.

Za gastronomií

Při návštěvě Budapešti byste rozhodně měli ochutnat guláš neboli v místním jazyce perkelt. Vyhlášené klobásky pak doporučujeme nakoupit na tržnici, kde vás čeká opravdu velký výběr. Vyhledávanou a oblíbenou restaurací je Kárpátia s krásným historickým interierem a skvělou maďarskou kuchyní.

Za nákupy

Pokud budete chtít navštívit obchodní centrum, tak WestEnd je největším v Evropě. Nicméně Budapešť je i rájem designových obchodů, vintage second handů a bazarů. Z těch vyhlášených a oblíbených doporučujeme Retrock a Szputnyik.

Za zábavou a nočním životem

Noční život je v Budapešti opravdu pestrý. Tématické kluby jako třeba Bob nebo Szimpla Kert okouzlí každého. Největší klub v Budapešti je B7 s hudební produkcí ve stylu house a RnB. Koncerty umělců, skupin i DJ´s se pravidelně pořádají na koncertní lodi A38.


Co v Budapešti rozhodně nevynechat

Budova parlamentu, lázně nebo hrad nad řekou, to jsou jen některá nejzajímavější místa v Budapešti, která rozhodně musíte vidět.

Parlament

Nejvýraznější a nejvýznamnější stavba hlavního města. Nachází se na břehu Dunaje a inspirací pro stavbu se stal londýnský parlament. V této neogotické stavbě se nalézá 691 místností.

Budínský hrad

Nalézá se vysoko nad řekou Dunaj. Od proslulého Řetězového mostu sem vede lanovka. Největšího rozmachu se dočkal až v 19. století, kdy se z něj stalo jedno z největších evropských sídel.

Sugar!shop

Je rájem pro milovníky sladkého. Na adrese Paulay E. 48 najdete unikátní, designovou cukrárnu i obchod se sladkostmi všeho druhu. Heslo podniku je „Za sladší život!“ a v tomto duchu je i celý interiér cukrárny.

Centrální tržnice

Na první pohled vám bude připadat jako budova nádraží. Místo stovek vagónů zde najdete podobný počet stánků, kde místní prodávají pikantní papriky, sladká rajčata, ale i výborné uzeniny nebo výborné tokajské víno.

Termální i léčebné lázně Széchenyi

Jedny z největších lázeňských komplexů Evropy. Díky 150 pramenům je Budapešť s desítkami lázní jedním z největších lázeňských měst na světě.

Řetězový most

Most Széchenyi Lánchíd je jedním ze symbolů města a vůbec prvním mostem, který v Budapešti přes Dunaj vznikl. Spojil dvě historická města Budín a Pešť a vznikla tak maďarská metropole.

Vlakem do Budapešti

Pojeďte do Budapešti vlakem – pohodlně, bez starostí a třeba se sklenkou dobrého vína v ruce. Vlak vás doveze na Východní nádraží – Keleti Pályaudvar. Nádražní budova z 19. století potěší milovníky architektury.


Olomouc – Budapešť od 265 Kč

pro děti, studenty a seniory

Olomouc – Budapešť od 314 Kč

pro dospělé

Koupit jízdenku