Vyhlášená místa, kudy kráčela historie, historické památky, hudební kluby nebo obchodní domy. To vše najdete v evropské metropoli Berlín.

Do Berlína se od nás dostanete vlakem rychle a pohodlně. Seznamte se se super tipy, díky kterým na návštěvu Berlína nezapomenete.

Kam v Berlíně?

Historie, zábava i nákupy, to vše nabízí Berlín. Užijte si Berlín ve všech jeho podobách.

Za památkami

Berlín přímo tepe rozmanitostí. Svůj den můžete strávit 100x jinak! Poznejte špičkovou architekturu a památky jako Palác v Charlottenburgu, Berliner Dom, unikátní most Oberbaumbrücke nebo Vítězný sloup - Großer Stern.

Za gastronomií

Vyhlášenou pochoutkou berlíňanů je currywurst a koupit si jej můžete na desítkách míst, stánků s občerstvením nebo fastfoodů. Stejně jako oblíbený a velmi rozšířený Doner kebab. Tradičním berlínksým nápojem je pivo, které si můžete vychutnat na oblíbených zahrádkách u restaurací nebo v příjemných barech.

Za nákupy

Mezi nejoblíbenější nákupní domy patří KaDeWe (jeden z největších nákupních domů v Evropě), Galerie Lafayette nebo Arkaden Potsdamer Platz. Ani se západem slunce zábava nekončí, alespoň ne v ulici Oranienburgestrasse. Podívejte se na další tipy a zjistěte, jak za vstupy zaplatit téměř o polovinu méně.

Za zábavou a nočním životem

Neuvěřitelná rozmanitost berlínské hudební scény umožní návštěvníkům klubů skvělý zážitek. Pro milovníky taneční hudby doporučujeme kluby Maria am Ostbahnhof nebo 40 seconds. Živé vystoupení najdete třeba v klubu Zapata.


Co v Berlíně navštívit

Braniborská brána, Říšský sněm a Berlínská zeď. Tuto trojici nelze vynechat. Která další místa stojí za to navštívit?

Říšský sněm (Reichstag)

Budova Říšského sněmu byla postavena roku 1894 jako sídlo parlamentu Německé říše - Reichstagu. V roce 1933 ji zapálili nacisté. Po sjednocení Německa a navrácení Spolkového sněmu do Berlína se budova opravila a byla jí přistavěna skleněná kupole, sloužící jako vyhlídka.

Braniborská brána (Brandenburger Tor)

Stojí v centru města na rozhraní dvou známých a velkých tříd (Straße des 17. Juni a Unter den Linden). Svým vzhledem brána silně připomíná propylaje athénské Akropolis. Je Vysoká 26 metrů a 66 metrů Dlouhá.

Vítězný sloup (Großer Stern)

Dnešní dominanta centra parku Tiergarten, byl postaven na přání pruského císaře Viléma I jako symbolika vítězství Pruska v prusko-dánské válce.

Berliner dom

Největší sakrální stavba ve městě, Berlínský dóm. Historie Dómu sahá do poloviny 18. století.

Berlínská zeď

Nejznámější novodobá stavba Berlína, nejvýraznější symbol Studené války. Berlínská zeď, jež byla postavena z vysokých panelů, se začala budovat 13. srpna 1961.

Zoologická zahrada Berlín

Nachází se v centru města. Zoo Berlín byla založena v roce 1844. Zaujímá plochu 35 hektarů. S téměř 1400 různými druhy a zhruba 14 000 zvířaty představuje nejrozsáhlejší sbírku zvířecích druhů na světě.

Vlakem do Berlína

Pojeďte do Berlína vlakem – pohodlně, bez starostí a třeba se sklenkou dobrého vína v ruce. Vstupní branou do německé metropole je Hauptbahnhof - budova Hlavního nádraží. Zcela nový komplex, významná křižovatka mezinárodní a městské dopravy, obrovské nákupní centrum s restauracemi i fastfoody.


Praha – Berlín od 244 Kč

pro děti, studenty a seniory

Praha – Berlín od 367 Kč

pro dospělé

Koupit jízdenku