Zkraťte si čekání na Vánoce a vydejte se vlakem Českých drah na nejkrásnější vánoční trhy v Evropě.

Vánoční trhy v Drážďanech

Praha – Drážďany

Jízdenka od 235 Kč

 

Vánoční trhy Vídeň

Brno – Vídeň

Jízdenka od 183 Kč

 

Vánoční trhy Vídeň

Ostrava – Vídeň

Jízdenka od 235 Kč

 

Vánoční trhy Drážďany

Olomouc – Drážďany

Jízdenka od 400 Kč

 

Na vánoční trhy můžete cestovat vlakem odkudkoliv. Vyberte si spojení podle vašich představ.

 

Vyhledat spojení

 

Advent vlakem DrážďanyAdvent vlakem VídeňAdvent vlakem PrahaAdvent vlakem BratislavaAdvent vlakem Linec

Vánoční trhy v Drážďanech

Věděli jste, že Drážďanům se přezdívá také město Vánoc? Aby ne – vždyť v zimě tu najdete celkem 11 vánočních trhů.

Romantická zimní tradice ve městě Vánoc

Od hlavního nádraží ulicí Prager Strasse vás povede tzv. Drážďanská vánoční míle přes náměstí Altmarkt, Neumarkt až na druhou stranu Labe. Nejlepší je začít zimní procházku na některém z menších trhů a ten hlavní si nechat jako třešničku na dortu.

Při bloumání po trzích si můžete prohlédnout nejrůznější ozdoby na stromeček, vánoční dekorace ze slámy, dřeva i keramiky, nebo ruční práce. A chybět nebudou ani nejrůznější dobroty včetně specialit, jako je pravá drážďanská štola. K vánočním trhům neodmyslitelně patří punč, svařené víno, pečené kaštany, perník i tradiční cukroví. A Drážďany v tomto směru nejsou výjimkou.

Nejstarší a nejoblíbenější vánoční trh nese název Striezelmarkt a spatřil světlo světa už v roce 1434. Právě tento trh potěší i děti, díky nádherně osvětlenému ruskému kolu. Zamilují si také loutkové divadlo a dětskou železnici. Oblíbený je i Dětský svět, kde si malí návštěvníci vlastnoručně upečou vánoční cukroví.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Drážďanech?

Vlakem do Drážďan

Bez přestupu a několikrát denně jen dvě a čtvrt hodiny.


Praha – Drážďany od 235 Kč

Koupit jízdenku


Olomouc – Drážďany od 400 Kč

Koupit jízdenku


Brno – Drážďany od 365 Kč

Koupit jízdenku


 

Vánoční trhy ve Vídni

Chtěli byste zažít kouzelnou atmosféru vánočních trhů, ale je jich tolik, že si nemůžete vybrat? Zkuste ty ve Vídni, vídeňské vánoční trhy patří k těm největším a nejkrásnějším v celé Evropě!

Magické vánoční kouzlo a bohatá historie

Věděli jste, že vánoční trhy ve Vídni mají opravdu mnohaletou tradici? Konají se zde už od roku 1298!

Nejatraktivnější vánoční trhy probíhají na hlavním náměstí před krásnou Vídeňskou radnicí (Christkindlmarkt) a před zámkem Schönbrunn a Belvedere. Ve Vídni je vánočních trhů opravdu hodně, najdete je na každém náměstíčku, v parku či před kostely. Každý z trhů má své specifické zaměření, například starovídeňský nebo umělecký a často jsou orientovány do vánočních vesniček, tak jako například na Maria-Theresien-Platz. Za návštěvu stojí také zimní trh u obřího kola v Prátru, jehož návštěvu můžete spojit se zážitky na nejrůznějších atrakcích.

Jedinečné kulisy tohoto historického města dávají vánočním trhům ve Vídni neopakovatelné kouzlo. Vůně svařeného vína a nejrůznějších druhů punče vás přivábí už z dálky. Uvnitř budovy radnice mají své království děti, které zde mohou vyrábět svíčky nebo vánoční cukroví. Od pátku do soboty se můžete zaposlouchat do vánočních koled v podání pěveckých sborů. Unikátností je i ledové kluziště před radnicí, které je svými cestičkami v parku propletené mezi stromy a za nočního osvětlení je vyjížďka na bruslích, které si můžete na místě vypůjčit, doslova pohádková.

Kdy vyrazit na vánoční trhy ve Vídni?

Vlakem do Vídně

Cesta na vánoční trhy ve Vídni vám z Prahy bude díky komfortu ve vlacích Českých drah velmi rychle ubíhat. Trasa Praha–Vídeň bez přestupu trvá 4 hodiny a vlak jede několikrát denně. To je ideální čas na to, abyste stihli zhlédnout vánoční pohádky, odpočívat nebo si popovídat s kamarády u sklenky vína. Pokud z Prahy vyrazíte před 7. ranní, v 11 hodin se můžete procházet kolem stánků.


Brno – Vídeň od 183 Kč

Koupit jízdenku


Praha – Vídeň od 365 Kč

Koupit jízdenku


Ostrava – Vídeň od 235 Kč

Koupit jízdenku


 

Vánoční trhy v Praze

Pomyslným středem adventního času je vánoční trh na Staroměstském náměstí. Na více než pět týdnů zastíní místní dominanty skvostně ozdobený vánoční strom a plochu náměstí zaplní desítky stánků s dárky a pochoutkami od nás i ze zahraničí. Vzduchem se tak line vůně cukru, vanilky, skořice a dalšího koření.

Sladká vůně Vánoc provoní celou Prahu

Víte, že v Praze můžete navštívit snad více než desítku vánočních trhů? Nejsou jen na Staroměstském náměstí nebo na Můstku, v dolní části Václavského náměstí, ale v centrech všech pražských čtvrtí.

Pokud se nechcete tlačit mezi turisty z celého světa, můžete zkusit právě některý z trhů mimo střed Prahy. Menší trhy nabízejí stejnou atmosféru jako ty velké a možná si je užijete bez davů ještě lépe. Vydat se lze na náměstí Republiky, na Vinohrady na náměstí Míru nebo Tylovo, na Smíchově jsou tradičně trhy u Anděla a najdete je i na dalších pražských náměstích.

Vánoční trhy a tedy také rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se uskuteční 30. listopadu. Trhy zde ale trvají až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna. Pokud tedy nestihnete Prahu navštívit před Štědrým večerem, můžete si výlet udělat i během vánočních prázdnin. Spojit ho můžete s návštěvou vánočně vyzdobených kostelů s jesličkami. Některé z nich, například ty u kapucínů na Novém světe na Hradčanech v životní velikosti, stojí opravdu za vidění.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Praze?

Vlakem do Prahy

Do Prahy je snadná a rychlá cesta vlakem ze všech koutů republiky. Nechte auto doma a vydejte se bez starostí s parkováním a hlavně v uvolněné náladě s přáteli na trhy, kde to voní svařeným vínem, medovinou nebo punčem. Z Ostravy se do Prahy dostanete za 3 hodiny, z Brna, Olomouce nebo z Českých Budějovic za 2 až 2,5 hodiny a z Pardubic nebo Ústí nad Labem za zhruba hodinu.


Ostrava – Praha od 159 Kč

Koupit jízdenku


Brno – Praha od 119 Kč

Koupit jízdenku


České Budějovice – Praha od 149nbsp;Kč

Koupit jízdenku


 

Vánoční trhy v Bratislavě

Chcete poznat atmosféru vánočních trhů v zahraničí a bojíte se jazykové bariéry? Pak zkuste vyrazit do Bratislavy, kde se snadno domluvíte, a přesto poznáte zvyky a chutě, které u nás doma nejsou každodenní.

Advent pod dohledem UFO

Víte, že Bratislava byla dlouhé roky korunovačním městem celého Uherska? Uherskou královnou se zde stala Marie Terezie. Byla také důležitým tržním místem na Dunaji a vánoční trhy tak navazují na staré tradice.

Vánoční trhy se soustředí na Hlavní a Hviezdoslavovo náměstí, v posledních letech se větší či menší trhy objevují i na dalších místech slovenské metropole včetně Bratislavského hradu. Během adventu nabízí slovenská metropole také bohatý kulturní program. Ve městě jsou připraveny koncerty různých hudebních stylů zahrnujících swing, operu i klasické vánoční písničky a koledy. Zajímavostí je Vánoční tramvaj s neobvyklou výzdobou, která v prosinci křižuje ulicemi centra slovenské metropole.

Malé a pěkně opravené historické centrum s mnoha barokními domy vytváří kulisu vánočních trhů na Hlavním náměstí. Bratislava je dnes vyhlášena svými kavárnami, které navazují na tradici monarchie a první republiky. Místní gastronomie je tak jedním z lákadel vánočních trhů. Lokše, typická slovenská husacina, bramborové placky nebo cikánská pečeně společně s teplým štrúdlem, svařeným vínem, medovinou a z kaváren linoucí se vůně kávy okouzlí vaše chuťové buňky.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Bratislavě?

Vlakem do Bratislavy

Cesta z Prahy do slovenské metropole trvá jen 4 hodiny, z Brna je to dokonce jen hodinku a půl. To je právě ideální čas na zhlédnutí vánoční pohádky nebo popovídání si u dobré kávy. Přímé vlaky jedou z Prahy před 6. a 8. hodinou, z Brna vyjíždí ideální spoj před půl devátou.


Brno – Bratislava od 157 Kč

Koupit jízdenku


Praha – Bratislava od 313 Kč

Koupit jízdenku


Ostrava – Bratislava od 287 Kč

Koupit jízdenku


 

Vánoční trhy v Linci

Víte, kde bude před Vánoci hlavní město ledu? V hornorakouském Linci. Atmosféru vánočního trhu, zde mu říkají Christkindlmarkt, zde doplní výstava soch vyrobených ze 150 tun ledu.

Na největším náměstí Rakouska

Víte, že hlavní náměstí v Linci, kde se každoročně konají vánoční trhy, je největším náměstím v Rakousku?

To je hlavním centrem předvánočního veselí. Není však jediné. Stánky se nachází již na hlavní třídě vedoucí od nádraží a také ve Volksgarten, kde se koná výstava ledových soch. Ve Volksgarten najdete přes 80 různých stánků s dárky i občerstvením.

Linec je historické hlavní město Horních Rakous a třetím největším městem Rakouska. Návštěvu vánočních trhů si tak můžete zpestřit prohlídkou místních památek, obchodů, muzeí a galerií. Na vánočním trhu na náměstí Hauptplatz na vás pak čeká skoro 50 různých stánků s originálními dárky a pochoutkami.

Můžete se také projet nejstrmější evropskou tramvají z náměstí Hauptplatz na nedaleký vrch Pöstlingberg s krásným výhledem na město a okolí nebo vychutnat si s dětmi pohádkovou jízdu podzemní dráhou Grottenbahn.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Linci?

Vlakem do Lince

Z Prahy do Lince míří čtyřikrát denně pohodlné Jižní expresy a cesta trvá jen 4 hodiny. Z Českých Budějovic jezdí do Lince vlaky dokonce každé dvě hodiny. Z Českých Budějovic můžete vyrazit až v 10 hodin a po poledni jste v Linci, kde si užijete nejlepší část dne s odpolední atmosférou trhů.


České Budějovice – Linec od 183 Kč

Koupit jízdenku


Praha – Linec od 235 Kč

Koupit jízdenku


 

Proč cestovat s námi

Využijte výhody cestování po železnici a užijte si ničím nerušenou jízdu.

Palubní servis

PŘÍMO DO CENTRA Dovezeme vás přímo do centra města bez starostí s řízením a parkováním.

Pohodlí a prostor

POHODLÍ A PROSTOR Ve vlaku na vás čeká pohodlí a dostatek prostoru nejen pro nohy, ale i pro všechny nakoupené dárky.

Výborná kuchyně

OBČERSTVENÍ Nalaďte se na vánoční notu svařeným vínem nebo punčem už cestou. Ochutnejte v jídelním voze výborné jídlo od našich profi kuchařů.