Platnost od 13.6.2021

Poprad

Vlakem do Tater na pro nás nejdostupnější velehory

Vysoké Tatry sice nedosahují mocnosti alpských štítů, ale to neznamená, že by byl jejich návštěvník o něco ochuzen. Naopak – na celkově nevelké rozloze s centrem v Popradu si najde to své každý od vyznavačů adrenalinových zážitků přes gurmány až po nejnáročnější rekreanty.

Poprad je velmi dobře dostupný vlakem i po silnici, pyšní se také nejvýše položeným mezinárodním letištěm ve střední Evropě (718 m n. m.). Známky osídlení pocházejí již z pravěku – v Muzeu podtatranského regionu můžete spatřit lebku neandertálského člověka nalezenou na jižním okraji města v roce 1926.

Kde a jak získat jízdenku?

  • u pokladní přepážky
  • v e-shopu (nelze koupit v mobilním webu ani v mobilní aplikaci Můj vlak)

Cesta v lehátkovém voze

Lehátkový vůz nabízí nejnižší úroveň cestování v ubytovacích vozech pro méně náročné cestující. Oddíly jsou smíšené pro muže a ženy společně, oddíly jsou uspořádány pro 6 nebo 4 spolucestující v jednom oddíle. V oddíle není umyvadlo. Cestující obdrží při nástupu povlečení (povlečení na deku, polštářek a prostěradlo), které si sám povleče. V ceně přepravy není snídaňový ani hygienický balíček, cestující obdrží neperlivou vodu 0,5 l. Ve voze jsou společné WC s umyvadlem na koncích vozu (ve voze není sprcha). V lehátkových vozech je povolena přeprava psů dle platných předpisů. V každém lehátkovém voze je průvodce, který monitoruje čistotu, dbá na dodržování nočního klidu a bezpečnost. U průvodce lehátkového vozu je možné zakoupit drobné občerstvení, teplé a studené nápoje.

Oddíl čtyřlehátko zimní

Zobrazit 3D prohlídku

Oddíl šestilehátko zimní

Zobrazit 3D prohlídku


Otázky a odpovědi