Aby všechny vaše cesty vlakem proběhly bez obav a ve zdraví, soustavně věnujeme zvýšenou pozornost prevenci šíření nemoci covid-19. Děkujeme proto všem cestujícím a zaměstnancům, že nám v současné epidemiologicky náročné době pomáhají svým jednáním přispívat k bezpečnému cestování.

Aby vaše cesta vlakem byla bez obav

Intenzivní úklid a dezinfekce souprav

Vlakové soupravy dezinfikujeme neustále, zvýšenou pozornost věnujeme dezinfekci dotykových ploch, především madlům, tlačítkům a klikám. Vnitřní prostory odstavených vagonů v depech po celé České republice od Chebu po Ostravsko čistíme ozónem.

Na severní Moravě ve spolupráci s dalšími partnery testujeme speciální nanonástřik, který brání ulpívání virů a jejich dalšímu přenosu.

Bezkontaktní platby

Cestující motivujeme k nákupu jízdenek online nebo prostřednictvím aplikace Můj vlak. Pokud si cestující musí zakoupit jízdenku u pokladny nebo ve vlaku, upřednostňujeme bezkontaktní platbu.

Chráníme naše cestující i zaměstnance

Před rizikem nákazy virem covid-19 chráníme naše cestující a zaměstnance. Pracovníci doprovodu vlaků mají k dispozici respirátory, roušky, brýle a dezinfekci, které chrání před nebezpečím nákazy nejen je, ale také naše cestující.

Pravidlo 3 R

Dodržujeme pravidlo 3 R – tedy ruce, respirátory/roušky (ochranné pomůcky pro zakrytí dýchacích cest dle aktuálního nařízení), rozestupy. K jeho respektování vyzýváme i naše cestující.

Vlaky vám nabízejí pohodlné a rychlé cestování po regionech i na dálkových linkách

 

Koupit jízdenku