Abyste měli jistotu, že budete cestovat pohodlně, můžete si zakoupit rezervaci místa:

Lůžkové a lehátkové příplatky je možné ve vnitrostátní přepravě zakoupit do vagonů Českých drah a Železničnej spoločnosti Slovensko.

Ceník rezervačních dokladů

Prodej rezervačních dokladů je zahájen zpravidla 2 měsíce před plánovaným odjezdem vlaku, u některých vlaků však může být předprodej prodloužen, a to až na 6 měsíců před odjezdem vlaku (např. noční vlaky CNL, některé sezónní spoje atd.). Ukončení prodeje se liší v návaznosti na druhu rezervace a odbavovacím pracovišti následovně:

Druh rezervace ukončení prodeje
rezervace místa v lůžkových a lehátkových vozech 2 hodiny před pravidelným odjezdem vlaku (resp. vozu) z jeho výchozí stanice (vyjma vlaků R 405, EN 456 v době pravidelného odjezdu vlaku z nástupní stanice)
rezervace místa v autovozech 2 hodiny před pravidelným odjezdem vlaku ze stanice Praha hl.n. (resp. Poprad-Tatry, Košice či Humenné)
nepovinná rezervace místa k sezení či místa pro jízdní kolo 2 hodiny před pravidelným odjezdem vlaku (resp. vozu) z jeho výchozí stanice
nepovinná rezervace místa k sezení - „expresní rezervace“ v době pravidelného odjezdu vlaku z nástupní stanice
povinná rezervace místa k sezení či místa pro jízdní kolo (včetně vlaků kategorie SC) v době pravidelného odjezdu vlaku z nástupní stanice

Prodej lůžek do vlaku EN 405 (Praha - Moskva) nekončí dle uvedeného přehledu a lze je zakoupit formou globální ceny do pravidelného odjezdu vlaku z nástupní stanice cestujícího. Z toho důvodu není zajišťován prodej lůžek do tohoto vlaku průvodci ubytovacích vozů tohoto vlaku.

Prodej rezervačních dokladů v zahraničí podléhá podmínkám stanoveným příslušným dopravcem může se od uvedeného přehledu lišit.

Rezervační doklad platí jen ve spojení s platným jízdním dokladem a jen do stanice, která je na něm uvedena.

Cestující ztrácí nárok na rezervované místo neobsadí-li jej do 15 minut po odjezdu vlaku z nástupní stanice uvedené na rezervačním dokladu. Přerušením jízdy platnost rezervačního dokladu končí ve stanici, kde byla jízda přerušena.

Podmínky pro použití rezervovaných míst k sezení

Podmínky pro použití rezervovaných míst v ubytovacích vozech

Rezervační pracoviště ČD

Žádosti na rezervace, které nemohou být vyřízeny přímo pokladní přepážkou ČD a na rezervace pro skupiny se zvláštními požadavky (firemní skupiny, skupiny s nadměrným počtem cestujících atp.) přijímá centrální rezervační pracoviště ČD.

Kontaknít údaje:

České dráhy,a.s.,
Odbor provozu osobní dopravy – oddělení rezervací,
Hybernská 1014/13,
Praha 110 00.
Tel.: 972241888 a 972241889, e-mail umika@gr.cd.cz.
Pracovní doba: 7:00 - 15:00.