Platnost od 1.9.2018

Přepravuji kolo

Proč vzít kolo do vlaku?

Jedete na výlet na kole? Ekologické cestování vlakem jde s cyklistikou skvěle dohromady. Jedinečnou výhodou našich vlaků je možnost přepravy jízdního kola.

Kde získat jízdenku pro kolo?

  • u pokladní přepážky
  • v e-shopu
  • u průvodčího ve vlaku

Jak kolo přepravit ve vlaku?

Využít můžete služby:

  • Spoluzavazadlo – ve vlacích označených symbolem kolo si můžete kolo přepravit pod svým dohledem. Kolo si sami naložíte do označeného prostoru.
  • Úschova během přepravy – ve vlacích označených symbolem kufr je možné kolo naložit s pomocí průvodčího do zvláštního prostoru pro přepravu kol. Po dobu přepravy je kolo pod dohledem průvodčího.

Za přepravu kola se platí přepravné podle počtu ujetých kilometrů, za úschovu během přepravy navíc jednorázové úschovné. Přepravné i úschovné zaplatíte přímo průvodčímu.

V některých vlacích je možné využít i službu rezervace místa pro kolo, v některých vlacích je rezervace místa pro kolo povinná.


Přehled symbolů pro přepravu zavazadel

piktogram kolo přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)

piktogram kolo v kolečku přeprava spoluzavazadel s možností rezervace místa pro jízdní kolo a cestujícího (v některých vlacích pouze pro jízdní kolo), pouze do vyčerpání kapacity míst ve vlaku, po vyčerpání kapacity jen se souhlasem průvodčího

piktogram kolo v rámečku přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo

piktogram kufr úschova během přepravy (do vyčerpání kapacity)

piktogram kufr v kolečku úschova během přepravy s možností rezervace místa pro jízdní kolo

piktogram kufr v rámečku úschova během přepravy s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo

piktogram přeškrtnuté kolo přeprava jízdních kol jako spoluzavazadel je vyloučena