Airport Express

Autobusová linka AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. V letním období je interval mezi spoji zkrácen. Ve směru na Letiště Václava Havla Praha lze tento spoj využít od 6:30 do 22:00 hodin, v opačném směru pak od 5:30 do 21:00 hodin. Navíc je zaveden ranní spoj na letiště v 5:30 hod. Na linku jsou nasazovány převážně nízkopodlažní autobusy zajišťující snadný nástup a dostatečný prostor pro uložení zavazadel.

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření vlády ČR je linka AE od 17. března 2020 do odvolání zrušena. V případě dotazů se obracejte přímo na provozovatele linky - společnost ROPID.

VLAK+ letiště

Pojeďte na Letiště Václava Havla Praha vlakem, s výhodnou jízdenkou VLAK+ letiště s prodlouženou platností.

S jízdenkou VLAK+ letiště vás odvezeme pohodlně až na letiště a po návratu ze zahraničí i zpět domů, a to za zvýhodněnou cenu (sleva 25 % ze zpátečního Flexi základního jízdného pro 2. vozovou třídu a za jízdenku PID v ceně 60 Kč). Stačí si zakoupit zpáteční jízdenku VLAK+ letiště 2. třídy, kdy Vám budou vydány dvě jízdenky (1. jízdenka určena pro vlak do Prahy) a ve stanici Praha hl. n. přestoupit na autobusovou linku Airport Express (AE), kde použijete 2. jízdenku určenou pro autobus. Za pouhou půlhodinu se ocitnete přímo na letišti před Terminály 1 a 2.Jízdenku na vlak rozhodně nevyhazujte. Pokud si ji totiž po vašem příletu ze zahraničí necháte orazítkovat datumovým razítkem ČD na kterékoliv informační přepážce Letiště Praha nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2), budete na ni moci cestovat zpět domů linkou Airport Express a dále vlakem do stanice uvedené na jízdence jako nástupní.

Jízdenku na vlak ani na autobus rozhodně nevyhazujte. Pokud si je obě totiž po vašem příletu ze zahraničí necháte orazítkovat datumovým razítkem ČD na kterékoliv informační přepážce Letiště Praha nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2), budete na ni moci cestovat zpět domů linkou Airport Express (kde předložíte 2. jízdenku pro linku AE) a dále vlakem (kde předložíte 1. jízdenku na vlak) do stanice uvedené na jízdence jako nástupní.

Upozorňujeme cestující, že z důvodu nepředvídatelné dopravní situace na trase linky Airport Express může docházet k prodloužení jízdní doby. Proto je vhodné volit návazné spoje s odpovídající časovou rezervou.