Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

ČD надає гуманітарну допомогу біженцям з України (UKR)

Оновлено 19. 05. 2022, 12:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв’язку з військовим конфліктом в Україні Чеська залізниця (ČD) у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки, іноземними перевізниками ZSSK, PKP Intercity та UZ, а також іншими організаціями надає гуманітарну допомогу українським біженцям. З 1 квітня 2022 року змінено безкоштовне перевезення біженців у поїздах ČD. Біженців, які прибувають до Чехії через конфлікт в Україні, безкоштовно перевозять у міжнародних поїздах ČD. Інші поїзди ČD також можуть користуватися безкоштовно протягом п’яти днів з моменту отримання документів тимчасового захисту. Тарифи за невикористані проїзні документи між Чеською Республікою та Україною повертаються ČD у повному обсязі без відрахування.

ČD zajišťují humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Aktualizováno 19. 05. 2022, 12:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině poskytují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR, partnerskými dopravci ZSSK, PKP Intercity a UZ a také s dalšími organizacemi humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům. Od 1. 4. 2022 dochází k úpravám bezplatné přepravy uprchlíků ve vlacích Českých drah. Uprchlíci přijíždějící do České republiky z důvodu konfliktu na Ukrajině jsou v mezinárodních vlacích ČD přepravováni zdarma. Ostatní vlaky ČD mohou využívat také zdarma po dobu pěti dnů od získání dokladů o dočasné ochraně. Jízdné za nevyužité jízdenky a rezervace mezi ČR a Ukrajinou vracejí ČD v plné výši beze srážky.

load Načítá se...