Omezení cestování do zahraničíV souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru zavedly vybrané státy restriktivní opatření pro vstup občanů ČR do jejich země. Z toho důvodu prosíme všechny cestující o kontrolu aktuálně platných opatření před cestou do zahraničí, a dodržení všech podmínek pro vstup do cizí země.

Aktuálně je omezeno cestování občanů ČR do Maďarska, Švýcarska, Dánska, Německa a na Slovensko. Vlaky do Maďarska, Švýcarska, Dánska a Německa jezdí zatím bez omezení, pouze nejsou zařazeny lůžkové a lehátkové vozy v relacích Praha - Zürich, Praha - Budapešť a Varšava - Budapešť.

Směrem na Slovensko vyhodnocujeme průběžně poptávku cestujících a podle toho může dojít k redukci některých vlaků. Před cestou si tedy prosíme vždy ověřte v našem vyhledávači spojení, zda váš vlak pojede v celé trase. V případě zrušení vlaku můžete cestovat jiným vlakem po stejné trase nebo můžete jízdenku vrátit beze srážky.

Více informací o omezení cestování do Maďarska

Informace o vyhlášených opatřeních pro jednotlivé země naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí

Vrácení jízdenky do Maďarska nebo do Švýcarska

Pokud máte předem zakoupenou jízdenku pro cestu do Maďarska nebo na přímý lůžkový vůz do Zürichu, můžete je vrátit u pokladní přepážky ČD a bude vám vrácena celá cena jízdenky. Pokud máte jízdenku zakoupenou v e-shopu ČD nebo v aplikaci Můj vlak, tak ji můžete vrátit opět v e-shopu nebo Mém vlaku a dostanete na účet zpět celou cenu jízdenky.

Vrácení jízdenky na Slovensko

Pokud máte předem zakoupenou jízdenku pro cestu na Slovenska na 18.9. nebo později, můžete ji vrátit u pokladní přepážky ČD, a bude vám vrácena celá cena jízdenky. Pokud máte jízdenku zakoupenou v e-shopu ČD nebo v aplikaci Můj vlak, tak ji můžete vrátit opět v e-shopu nebo Mém vlaku a dostanete na účet zpět celou cenu jízdenky. Pro jízdenky na Slovensko zakoupené 18.9. a později platí standardní pravidla pro vracení jízdenek, tedy vrácení se srážkou. V případě zrušení vlaku můžete jízdenku vrátit beze srážky.

Vrátit jízdenku

další aktualita »« novější aktualita