Postupné obnovení provozu vlakůDalší rušení epidemiologických opatření a návrat cestujících do vlaků znamená také postupný návrat k normálu na železnici. Od 15. května se tak na tratích objeví další dálkové spoje. V případě spojů SC Pendolino mezi Prahou a Ostravskem a Jižních expresů mezi Prahou a Českými Budějovicemi půjde o návrat prvních spojů na těchto linkách, v případě jiných, již provozovaných linek pak půjde o ukončení zbývajících omezení a návrat k plánovaným jízdním řádům. Od 25. května bude obnoven provoz vybraných mezistátních vlaků EC Berliner (linka Ex 5) mezi Prahou a Berlínem. Podrobnosti o obnovených spojích jsou k dispozici také ve vyhledávačích spojení na internetu nebo v aplikaci Můj vlak.

Aktuální spojení je možné vyhledat v našem vyhledávači, v mobilní aplikaci Můj vlak nebo na IDOSu, kde je vše udržováno aktuální. Změny na jednotlivých tratích jsou uvedeny na stránce www.cd.cz/omezeniprovozu


Nakupujte jízdenky bezpečně

Pomozte nám bránit v šíření koronaviru a nakupujte jízdenky on-line v našem e-shopu nebo mobilní aplikaci Můj vlak. Nákupem jízdenek on-line chráníte zdraví své, našeho personálu i ostatních cestujících. Vlakový personál až do odvolání neprodává jízdní doklady. Jízdenky si můžete pořídit také u pokladních přepážek, u nichž preferujeme bezhotovostní platby.

Jak koupit jízdenku v e-shopu

Jak koupit jízdenku v mobilním webu

Jak koupit jízdenku v aplikaci Můj vlak

Jak koupit jízdenku v aplikaci Můj vlak


SC Pendolino Praha – Ostravsko 

O pátku 15. května pojedou znovu denně spoje SC Pendolino 504 / 505 / 512 / 515 Bohumín / Ostrava hl.n. – Praha hl.n. – Cheb / Františkovy Lázně. Tyto spoje znovu zajistí nejrychlejší spojení Ostravska s Prahou za méně než 3 hodiny a také přímé spojení severní a střední Moravy se západními Čechami a lázeňským trojúhelníkem v Karlovarském kraji. Vlaky odjíždějí z Ostravy hl.n. v 7:15 a v 15:15 a z Prahy hl.n. do Ostravy v 9:40 a v 17:40 hod. 

V pracovní dny pak znovu pojedou ještě vlaky SC Pendolino 243 (od 15. května) Praha hl.n. (15:40) – Bohumín (18:52) a SC Pendolino 516 (od pondělí 18. května) Bohumín (5:07) – Praha hl.n. (8:19), které umožní rychlé jednodenní cesty mezi severní Moravou a hlavním městem.

Ve spojích SC Pendolino mezi Prahou a Ostravskem bude od obnovení provozu 15. května povinná rezervace míst. Občerstvení včetně bonusového občerstvení poskytovaného cestujícím však zatím z preventivních hygienických důvodů nebude nabízeno. Za tato opatření související s bezpečnostními epidemiologickými opatřeními se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Jižní expresy

Další linkou, která částečně obnoví svůj provoz, jsou Jižní expresy z Prahy do Českých Budějovic a zpět. Od pátku 15. května budou jezdit zatím pouze v pracovní dny vlaky:

Od 16. května dočasně pouze v sobotu budou jezdit vlaky:

Od 17. května dočasně pouze v neděli budou jezdit vlaky: 

Vlaky EC Berliner Praha – Berlín

Od 25. května 2020 bude obnoven provoz vybraných mezistátních vlaků EC Berliner mezi Prahou a Berlínem. Prvními třemi páry obnovených mezistátních vlaků budou ve směru z Prahy do Německa spoje:

ve směru z Německa do Prahy půjde o vlaky:   

Ostatní vlaky této linky zatím až do odvolání nepojedou.

Návrat k plnému provozu rychlíkových linek 

Ruší se také dosavadní omezení v provozu rychlíků na linkách R 9 Praha – Havlíčkův Brod – Brno, R 17 Praha – Tábor – České Budějovice / Veselí nad Lužnicí – České Velenice a R 20 Praha – Ústí nad Labem – Děčín. Spoje na těchto linkách již budou jezdit podle plánovaných jízdních řádů, v pracovní dny tedy po většinu dne v intervalu 1 hodina. V případě linky R 16 Praha – Plzeň – Klatovy – Železná Ruda je provoz dle jízdních řádů také obnoven, ale z provozních důvodů je i nadále nutný u vlaků R 763, 768, 775, 776 Praha – Železná Ruda přestup v Klatovech do náhradní motorové soupravy. Na jednotlivých linkách dochází také k postupnému návratu k plánovanému řazení vlaků včetně zavádění posilových vozů v době přepravní špičky. 

Soubory ke stažení

Mapa dálkových vlaků ČD platná 25. 05. 2020

1186 kB (jpg) Stáhnout

 


Vlaky obnovené od neděle 26. dubna

Od uvedených prvních vlaků bude obnoven plný provoz uvedených linek vyjma gastronomických služeb. Zatím není možná také rezervace míst. Cestující si mohou sednout tak, aby měli mezi sebou podle provozních podmínek doporučený rozestup. Přeprava jízdních kol je však do vyčerpání kapacity příslušných spojů možná.

Obnovení provozu dalších spojů a obnovení mezistátní dopravy je předmětem dalších jednání s objednavateli dopravy a se zahraničními partnery. České dráhy o těchto změnách budou průběžně informovat.

Trvající omezení dálkových vlaků


Souhrnný přehled omezení v regionální dopravě

Omezení vlaků v regionální dopravě naleznete zde.

Soubory ke stažení

Mapa regionální dopravy ČD COVID od 23.3.2020

4176 kB (png) Stáhnout

Zrušení vybraných služeb

Do odvolání jsou zrušeny následující služby ve stanicích:

Do odvolání jsou zrušeny následující služby ve vlacích:


Mezistátní doprava

Od pondělí 25. května 2020 bude obnoven provoz tří párů vlaků EC Berliner mezi Prahou a Berlínem. Ostatní mezistátní dálkové spoje na Slovensko, do Rakouska a Polska i nadále do odvolání nejedou. O zprovoznění dalších linek budeme včas informovat.

Spolková republika Německo  

Rakouská republika  

Slovenská republika 

Polská republika 

Noční vlaky


Vrácení jízdních dokladů

V souvislosti se zastavením mezistátního provozu a s mimořádnými opatřeními na území České republiky přijaly České dráhy následující opatření pro návratky jízdních dokladů.

Vrátit jízdenku koupenou on-lineVrátit jízdenku koupenou on-line

Vnitrostátní časové jízdenky

Mezinárodní jízdenky

Od 13. března je až do odvolání zastaven prodej všech mezinárodních jízdních dokladů a rezervací.


Opatření Českých drah proti šíření koronaviru

 

další aktualita »« novější aktualita