Levné jízdenky u pokladny i v e-shopuU pokladen si nyní můžete koupit i nejlevnější Vázané jízdenky. E-shop ČD a mobilní aplikace Můj vlak pak nabízí i levné jízdenky pro příhraniční cestování a možnost výběru konkrétního místa z plánku i u dalších vlaků.

Vázané jízdenky i na pokladně

Od 1. listopadu si můžete zakoupit tzv. Vázané jízdenky na pokladnách Českých drah. Vázané jízdenky nabízejí nejlevnější variantu cestování vlaky ČD, jsou však vázané na konkrétní vlak, který musí být pro cestu použit. V jiných spojích lze jízdenku použít při doplacení do ceny Flexi základní nebo Flexi zvýhodněné jízdenky. Vázané jízdenky bylo zatím možné zakoupit pouze elektronicky v e-shopu ČD nebo v aplikaci Můj vlak.

Jízdenky do blízkého zahraničí i v e-shopu ČD

Od stejného dne se rozšiřuje nabídka jízdenek v e-shopu Českých drah a v aplikaci Můj vlak také o některé jízdenky v rámci tzv. malého pohraničního styku (MPS). Elektronické jízdní doklady budou nově dostupné u příhraničních nabídek MPS Länderbahn a MPS Slovensko. Jízdenky budou nabízeny ve stejném rozsahu jako při nákupu u pokladní přepážky ve stanici nebo ve vlaku, s výjimkou relací do stanice Selb Stadt (dopravce Agilis) u nabídky MPS Länderbahn.

Další listopadovou novinkou je možnost výběru konkrétního místa u rezervací do některých vlaků přijíždějících ze zahraničí. Nově si můžete vybrat konkrétní místa přímo na schématu vlaku také u vlaků Berliner z Německa a Valašský expres, které pojedou z Púchova do Prahy. Umožní to přenesení správy rezervací pro tyto vlaky ze zahraničních do českého rezervačního systému. Možnost výběru místa na plánku vozů u vlaků ze zahraničí je možná také u spojů Žilina – Bohumín – Praha, SC Pendolino Košičan z Košic do Prahy a railjet Slovenská strela z Bratislavy do Prahy.

U vlaků railjet jedoucích z Rakouska do Prahy, u vlaků Metropolitan z Budapešti do Prahy a vlaků jedoucích z Polska zatím výběr místa z plánku není možný z technických důvodů na straně zahraničních dopravců.

Jízdenky na Vánoce si můžete koupit už nyní

Zahájily jsme předprodej jízdenek na nový jízdní řád 2020, který bude platit od 15. prosince 2019. Od 1. listopadu si můžete koupit v e-shopu Českých drah a v aplikaci Můj vlak pro mobilní telefony jízdenky na cesty o Vánocích. Období předprodeje je až 60 dní a nyní zahrnuje také cesty v období Vánoc. Před a po vánočních svátcích je vždy velký zájem o cestování vlaky a včasný nákup jízdenek zajistí nejlevnější cestování a při rezervaci místa také jeho garanci.

Určitá omezení v předprodeji jízdenek a rezervací v e-shopu a aplikaci Můj vlak a také při rezervaci míst u pokladen platí pro období od 12. do 14. prosince 2019, a to v souvislosti s úpravou oběhu vlakových souprav během přechodu ze starého na nový jízdní řád. Předprodej pro tyto dny bude zahájen ve zkráceném období s předstihem několika týdnů. Pozdější termín spuštění prodeje rezervací bude také u vlaků do / z Polska v závislosti na termínu spuštění rezervací u polského dopravce PKP Intercity.

Koupit jízdenku

další aktualita »« novější aktualita