Čipová In Karta Českých drah slouží jako nosič jízdních dokladů a slev. Přinese vám řadu zajímavých výhod – od slevy 25 % na jízdné až po bezhotovostní platby...

In-karta

In Karta

In Karta je plastová čipová karta ve velikosti běžné platební karty, na kterou lze nahrát některou z nabízených slevových aplikací a pak nakupovat jízdenky se slevou. Je určena především stálým zákazníkům ČD.

Pokud si například na In Kartu nahrajete aplikaci IN 25, získáte slevu 25 % na obyčejné jízdné, zpáteční jízdenky a traťové jízdenky. Při kontrole jízdenek průvodčímu prokážete nárok na slevu předložením In Karty. Jednou z nabízených aplikací je síťová jízdenka IN 100, se kterou můžete bez zakupování dalších jízdenek cestovat všemi vlaky ČD ve 2. třídě (do vlaků SC Pendolino a dalších povinně místenkových vlaků je třeba ještě dokoupit místenku).

In Karta také může sloužit jako elektronická peněženka, do které si předem nabijete peníze, a poté s ní můžete platit jízdenky zakoupené u pokladny nebo ve vlaku. Platbu elektronickou peněženkou u pokladny je nutné vždy hlásit předem.

S jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací na In Kartě si můžete kupovat Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky pro výhodné cestování mezi vybranými městy České republiky za zvýhodněné ceny.

In Kartu si můžete pořídit buď u pokladny ČD, kde vyplníte potřebný formulář (případně si jej přinesete již vyplněný z domova), nebo na internetu v e-shopu ČD.

Více informací jak pořídit In Kartu

Přehled slevových aplikací na In Kartě

IN 25
Je určena pro všechny cestující včetně dětí, žáků, studentů a držitelů průkazů ZTP nebo ZTP/P, kteří vlakem pravidelně dojíždějí do školy či do zaměstnání. Vyplatí se také při častém cestování do různých míst. Získáte 25% slevu na jednosměrné, zpáteční, traťové jízdenky (týdenní, měsíční nebo čtvrtletní), slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

IN 50
Vhodná především pro pravidelné cesty mladých od 15 do 26 let a dospělých. Za zvýhodněnou cenu je nabízena i pro důchodce. Získáte 50% slevu na jednosměrné i zpáteční jízdenky, 50% slevu na traťové jízdenky 15+, 25% slevu na žákovské jízdenky a žákovské traťové jízdenky, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

IN 100
Je určena pro pravidelné cesty s vyšším komfortem. Bez potřeby zakoupení dalších jízdenek získáte možnost neomezeného cestování ve vlacích ČD ve 2. třídě, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus), bezplatnou přepravu jednoho spoluzavazadla nebo jednoho psa, bezplatné cestování ve spoji Airport Express a lanovkou ČD na Ještěd.

IN Business
Je variantou slevy IN 100 (bez doplňkové aplikace Rail plus) platící i v 1. třídě, vhodnou pro firemní zákazníky. Karta vydaná na firmu (nikoli na jméno) je přenosná a pomáhá ve firmě řešit otázku služebních cest.

IN Senior
Je určena pro cestující nad 70 let. Se slevou IN Senior si nemusíte do osobních a spěšných vlaků ČD kupovat žádné další jízdenky. Při cestách rychlíky a vlaky vyšší kvality ČD máte 50% slevu z Obyčejného jízdného, na zpáteční jízdenky, traťové jízdenky, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

IN Důchodce
Je určena pro důchodce. Získáte 25% slevu na jednosměrné a zpáteční jízdenky, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci Rail plus) a cenově zvýhodněné Včasné jízdenky Česko a Akční jízdenky.

In Karta pro děti

Pro děti do 15 let je možné k prokazování jejich věku a získání zvláštního jízdného pro děti pořídit In Kartu bez slevových aplikací (jen EPIK).

Více informací o cestování dětí

Doplňkové aplikace na In Kartě

K základním aplikacím na In Kartě si můžete pořídit i doplňkové aplikace. Například pro cestování 1. třídou všech vlaků ČD si můžete na In Kartu koupit časový doplatek do 1. třídy.

Přehled doplňkových aplikací

Kolik stojí In Karta?

Cena In Karty závisí na ceně slevové aplikace, se kterou je zakoupena.

Přehled aplikací na In Kartě včetně cen

In Karta jako vstupenka na kulturní akce

In Kartu Českých drah můžete využít také jako vstupenku na kulturní, sportovní a společenské akce, na které zajišťuje prodej vstupenek společnost Ticketstream. Zaregistrujete se na www.ticketstream.cz, zaplatíte vstupenky a poté již jdete na akci pouze s vaší In Kartou. Navíc při nákupu výrazně ušetříte a nakupovat můžete neomezený počet vstupenek.

Podrobné informace o In Kartě jako vstupence