Autobusová linka AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. V letním období je interval mezi spoji zkrácen. Ve směru na Letiště Václava Havla Praha lze tento spoj využít od 6:30 do 22:00 hodin, v opačném směru pak od 5:30 do 21:00 hodin. Navíc je zaveden ranní spoj na letiště v 5:30 hod. Na linku jsou nasazovány převážně nízkopodlažní autobusy zajišťující snadný nástup a dostatečný prostor pro uložení zavazadel.

Airport Express

Upozorňujeme cestující, že z důvodu nepředvídatelné dopravní situace na trase linky Airport Express může docházet k prodloužení jízdní doby. Proto je vhodné volit návazné spoje s odpovídající časovou rezervou.

VLAK+ letiště

Pojeďte na Letiště Václava Havla Praha vlakem, s výhodnou jízdenkou VLAK+ letiště s prodlouženou platností.

S jízdenkou VLAK+ letiště vás odvezeme pohodlně až na letiště a po návratu ze zahraničí i zpět domů, a to za zvýhodněnou cenu (sleva 25 % ze zpáteční jízdenky). Stačí si zakoupit zpáteční jízdenku VLAK+ letiště 2. třídy do cílové stanice Praha letiště/Airport (BUS) a ve stanici Praha hl. n. přestoupit na autobusovou linku Airport Express (AE). Za pouhou půlhodinu se ocitnete přímo na letišti před Terminály 1 a 2.

Jízdenku na vlak rozhodně nevyhazujte. Pokud si ji totiž po vašem příletu ze zahraničí necháte orazítkovat datumovým razítkem ČD na kterékoliv informační přepážce Letiště Praha nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2), budete na ni moci cestovat zpět domů linkou Airport Express a dále vlakem do stanice uvedené na jízdence jako nástupní..

Více o jízdence VLAK+ letiště

Zastávky autobusové linky AIRPORT EXPRESS

Mapka příchodu na stanoviště

Hlavní nádraží (Praha hl. n., metro C, stanice Hlavní nádraží)
Nástupní zastávka je v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před Fantovou budovou (stará výpravní budova). Výstupní zastávka je umístěna také v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum). Zde lze využít bezbariérový přístup s výtahem přímo do odbavovací haly.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 1:
Zastávka (určená pro výstup a nástup) je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 1. Tento terminál je určen pro lety do států mimo státy Schengenské dohody.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 2:
Zastávka (určená pouze pro výstup) je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 2. Tento terminál je určen pro lety do států Schengenské dohody.

Jízdenky platné v autobusové lince AIRPORT EXPRESS

Jízdenky ČD

Jízdenky VLAK+ letiště

Jiné jízdenky

 

 

Přeprava zavazadel

V autobusu linky Airport Express můžete pohodlně a bezplatně přepravovat vaše zavazadla a jízdní kola zabalená dle podmínek letecké přepravy.

Upozornění: V autobusové lince AE nelze použít obvyklé jízdenky PID pro jednotlivou jízdu ani předplatní časové jízdenky PID platné pro území Prahy.

Jízdní řád ke stažení

Airport Express - jízdní řád, platný od 11. 12. 2016 (127 kB)