Plánujete prázdninové výlety? Užijte si nejkrásnější prázdniny s Jízdenkou na léto a procestujte vlakem celou zemi. Nemusíte plánovat, nemusíte spěchat. Jízdenka na léto na týden nebo čtrnáct dní neomezeného cestování všemi našimi vlaky.

Jízdenka na léto

 
 • cestování vlaky Českých drah po celé republice po dobu 7 nebo 14 dnů
 • bez omezení počtu najetých kilometrů
 • neomezený počet jízd a použitých kategorií vlaků ČD
 • nastoupíte a vystoupíte kdykoliv
 • jízdenka vázaná na osobu (může využít jen osoba uvedená na jízdence)
 • lze využít jen v červenci a srpnu
 • jízdenka pro jednoho cestujícího na všechny naše vlaky ve 2. třídě

Podmínky Jízdenky na léto

S Jízdenkou na léto může jeden cestující cestovat 7 nebo 14 dnů ve 2. třídě všech kategorií vlaků Českých drah. Jízdenku je možné zakoupit jen pro období od 1. července do 31. srpna , v prodeji je od 15. června.

Jízdenka na léto je nepřenosná a cestovat na ní může jen osoba, jejíž jméno nebo číslo dokladu (In Karty nebo průkazu ISIC) je na jízdence uvedeno. Při kontrole jízdenek je nutné vždy doložit průkaz s fotografií, jménem a příjmením uvedeným na jízdence, nebo u zlevněné Jízdenky na léto předloží doklad (In Kartu nebo průkaz ISIC), jehož číslo je na jízdence uvedeno.

Varianty Jízdenky na léto

 • Jízdenka na léto 7denní
 • Jízdenka na léto 14denní

Jízdenku na léto si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu, pokud máte In Kartu s jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací (IN 25, IN 50, IN Důchodce, IN Senior) nebo platný průkaz ISIC.

Další podmínky

 • Jízdenku na léto můžete koupit u pokladní přepážky, v e-shopu nebo u průvodčího ve vlaku (pokud jedete ze stanice, ve které nebyla otevřená pokladna)
 • Platnost jízdenek s prvním dnem platnosti 19. – 30. srpna se postupně zkracuje tak, aby poslední den platnosti byl vždy 31. srpna, cena jízdenky se nesnižuje. Jízdenku s prvním dnem platnosti 31. srpna již nelze zakoupit.
 • Jízdenka na léto neplatí na lanovce na Ještěd.
 • Do povinně místenkových vlaků je nutné zakoupit místenku.
 • Při využívání Jízdenky na léto za zvýhodněnou cenu je nutné průvodčímu vždy doložit i In Kartu s platnou zákaznickou aplikací (IN 25, IN 50, IN 100, IN Důchodce nebo IN Senior) nebo průkaz ISIC.
 • K Jízdence na léto je možné zakoupit jednorázový doplatek do 1. třídy ve výši rozdílu mezi 1. a 2. třídou jízdného, na které cestující prokáže nárok, a to za úsek, ve kterém 1. vozovou třídu skutečně použil.

Mohu Jízdenku na léto půjčit kamarádovi?
Ne, Jízdenka na léto je vázaná na konkrétní osobu a může na ni cestovat jen osoba, jejíž jméno (nebo číslo In Karty nebo průkazu ISIC) je na jízdence uvedeno a zároveň při kontrole jízdenek průvodčímu předloží průkaz s fotografií, jménem a příjmením uvedeným na jízdence, nebo u zlevněné Jízdenky na léto předloží doklad (In Kartu nebo průkaz ISIC), jehož číslo je na jízdence uvedeno.

Koupil jsem si Jízdenku na léto za zvýhodněnou cenu pro držitele průkazu ISIC. Musím ve vlaku stále ukazovat průkaz ISIC?
Ano, pokud máte Jízdenku na léto za zvýhodněnou cenu, tak musíte při každé kontrole jízdenek předkládat i průkaz (In Kartu nebo průkaz ISIC), jehož číslo je na jízdence uvedeno.

Mohu s Jízdenkou na léto cestovat 1. třídou?
Jízdenka na léto platí ve 2. třídě všech našich vlaků. Můžete si ale dokoupit jednorázový doplatek do 1. třídy pro úsek, kde budete cestovat 1. třídou. Tento doplatek si můžete koupit předem u pokladní přepážky nebo až u průvodčího ve vlaku.

Mohu na Jízdenku na léto cestovat už v červnu, když ji koupím už 15. června?
Ne, Jízdenku na léto lze zakoupit na 7 nebo 14 dní v období od 1. července do 31. srpna. Můžete si ji ale koupit už předem od 15. června. To znamená, že 15. června si už předem můžete koupit Jízdenku na léto s platností nejdříve od 1. července.

Ceník Jízdenky na léto

Jízdenka na léto Základní cena Zlevněná cena pro držitele In Karty se zákaznickou aplikací (IN 25, IN 50, IN Důchodce, IN Senior) nebo průkazu ISIC
Sedmidenní 790 Kč 690 Kč
Čtrnáctidenní 1190 Kč 990 Kč