Užijte si cestu 1. třídou

Proč jet 1. třídou?

Více místa, více pohodlí, více služeb, to vše si užijete v 1. třídě našich vlaků. Přestupte si do 1. třídy!

1. třída nabízí

  • více místa – ve vozech 1. třídy je zpravidla méně sedadel a tedy více místa pro vás
  • více pohodlí – sedadla 1. třídy jsou pohodlnější, prostornější a umožňují polohování
  • více služeb – ve vybraných vlacích nabízíme v 1. třídě prémiový servis, na vybraných nádražích můžete využít přednostní pokladny a pohodlné čekárny

Prémiový servis v 1. třídě

V 1. třídě všech vlaků kategorií EC a IC Českých drah o vás pečují průvodčí, stevardi cateringové společnosti a v některých případech i stevardky Českých drah. Můžete se s nimi setkat téměř ve všech vlacích ČD kategorie EC a IC mezi Ostravou a Prahou a ve vybraných vlacích EC mezi Prahou a Břeclaví. Stevardky nebo průvodčí ČD vám po nástupu do vozu 1. třídy nabídnou zdarma neperlivou vodu a denní tisk. Následně vám mohou zprostředkovat objednávku občerstvení z jídelního vozu s donáškou až k vašemu sedadlu.

V 1. třídě vlaků SC Pendolino a v business oddílech vlaků railjet získáte kromě výše uvedeného navíc zdarma ještě bonusové občerstvení. Cestujícím s místenkou do 1. třídy poskytujeme zdarma občerstvení s donáškou až na místo, které zahrnuje nápoj na uvítanou v podobě Bohemia sektu (alkoholický nebo nealkoholický) a jednoduchý snack dle výběru z aktuální nabídky:

  • bageta, sendvič, zeleninový salát, ovocný salát nebo cereálie s jogurtem
  • teplý nápoj (káva nebo čaj) a studený nápoj (neperlivá voda)

Služby na nádraží pro cestující 1. třídy

Pro nákup jízdenky 1. třídy můžete na vybraných nádražích využít pokladní přepážky přednostního odbavení. S jízdenkou 1. třídy a místenkou na vlak vyšší kvality (Rx, Ex, IC, EC, SC Pendolino, railjet) můžete využít pohodlné čekárny ČD Lounge na vybraných nádražích. ČD Lounge jsou k dispozici v železničních stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n. a Brno hl. n. Můžete v nich v klidu odpočívat před pokračováním v další jízdě vlakem nebo si přečíst denní tisk. Ve všech čekárnách ČD Lounge se mohou vaše děti zabavit v hracích koutcích, které jsme pro ně nově zřídili a vybavili pomůckami i hračkami. V čekárnách ČD Lounge rovněž nabízíme bezplatné připojení k internetu.