Mnozí z vás asi znají síťové jízdenky a jejich výhody. Na rozdíl od běžných jízdenek totiž nejsou síťové jízdenky pevně vázány na nástupní a cílovou stanici, ale je možné s nimi cestovat na vymezené síti tratí...

Síťovými jízdenkami jsou i doklady Interrail. Železniční síť Evropy s více než 40 000 železničními stanicemi určitě stojí za procestování a s jízdenkami Interrail máte možnost projet Evropu takřka bez omezení.

Síťové jízdenky InterRail


 
 • cestování ve zvolené zemi bez omezení počtu ujetých kilometrů
 • bezplatná přeprava pro doprovázené děti a slevy pro seniory a mládež
 • varianta „globální“ – celoevropská
 • varianty pro konkrétní země

Nabídka Interrail zahrnuje dva produkty. „Globální“ nabídku Interrail Global Pass, se kterou je možné cestovat po všech zemích zúčastněných na nabídce, a nabídku „jedné země“ neboli Interrail One Country Pass.

 

Interrail - síťová jízdenka - promo obrázek2017

Interrail Global Pass PROMO - sleva 15 %

Přemýšlíte o tom, jak procestovat Evropu vlakem? Od 1. února do 31. března 2017 si můžete zakoupit síťové jízdenky Interrail Global Pass se slevou 15 % pro dospělé, mládež, ale i seniory. Objevujte Evropu za méně peněz!

Interrail Promo - ceník 2017 (162 kB)

Interail promo - podmínky (vyhláška PTV) (189 kB)

Benefity pro držitele jízdenek Interrail

 • bezplatný vstup do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, a to na základě předložené platné jízdenky Interrail Global pas nebo Interrail Czech pas 
 • bezplatný vstup do ČD Lounge s jízdenkou Interrail pro 1. třídu
 • slevy v rámci produktu ČD Taxi. Jde o snížené ceny pro majitele Interrail u vyjmenovaných taxi společností v Praze, Brně a Ostravě, a to v návaznosti na příjezd vlakem do těchto destinací. Poskytovaná výše slevy je odvislá od jednotlivých nabídek taxi společností
 • zvýhodněná cena na zapůjčení kola ve stanicích ČD s označením ČD Bike
 • sleva 10 % na ubytování v Pražských pobočkách A&O

Interrail Global Pass

Tuto jízdenku si můžete zakoupit:

 • s 15 denní, 22denní nebo měsíční platností, kdy v době její platnosti máte možnost uskutečnit libovolný počet jízd na tratích zúčastněných dopravců ve všech zemích
 • 5, 7, 10 nebo 15denní, se kterou můžete v době platnosti (5denní platí 15 dnů, 7denní, 10denní a 15 denní platí 1 měsíc) procestovat 5, 7, 10 nebo 15 jednotlivých dnů podle vlastního výběru, a to kdykoliv mezi půlnocí jednoho dne a půlnocí dne následujícího

Pro všechny jízdy přímými nočními vlaky, které začínají po 19:00 hod a končí po 4. hodině ranní, se uvede datum následujícího dne. Tuto výhodu oceníte zejména při dlouhých cestách.

Interrail Global Pass se vydává ve 4 kategoriích:

 • pro dospělé: od 28 let
 • pro seniory: od 60 let 
 • pro mládež: od 12 do 28 let
 • pro doprovázené děti: od 4 do 12 let 

V nabídce je 1. i 2. vozová třída.

Přeprava dětí:

V kombinaci s IR Global Pass pro dospělého mohou být až 2 děti (od 4 do 12 let) přepravovány bezplatně a to jako doprovázené děti. 

Kde všude platí síťová jízdenka Interrail Global Pass?

Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Švédsko, Turecko, Velká Británie. Platí také na námořní lince mezi Itálií a Řeckem provozované společností Attica Group.

Interrail Global Pass neplatí v zemi trvalého bydliště. Máte však nárok na 2 jízdy v zemi trvalého bydliště, a to na vycestování ze země bydliště (na státní hranici/letiště) a na návrat zpět do země bydliště (ze státní hranice/letiště).

Kompletní podmínky použití naleznete v sekci Čím se řídíme - Zvláštní ujednání pro mezinárodní přepravu (ZUJ, strana 25).

Interrail One Country Pass

Jízdenku Interrail ve variantě One Country Pass můžete zakoupit na 3, 4, 6 nebo 8 dnů. Všechny jízdenky IR One Country Pass jsou flexibilní. To znamená, že v rámci platnosti jízdenky (1 měsíc) můžete uskutečnit libovolný počet jízd na tratích vámi vybrané železnice, a to ve dny, které si sami zvolíte (vždy od 0.00 do 24.00 hod. zvoleného dne). U Interrail One Country Attica Pass je v nabídce varianta pro 6 cest.

Interrail One County Pass se vydává ve 4 kategoriích:

 • pro dospělé: od 28 let
 • pro seniory: od 60 let
 • pro mládež: od 12 do 28 let
 • pro doprovázené děti: od 4 do 12 let

V nabídce je 1. i 2. vozová třída.

A na závěr opět výhoda, díky níž můžete ušetřit i celý jeden den z vaší jízdenky: pro cesty přímými nočními vlaky, které začínají po 19.00 hod. a končí po4. hodině ranní,, postačí vypsat datum následujícího dne.

Nabídku „jedné země“ je možné zakoupit kromě Černé Hory a Bosny a Hercegoviny do všech zemí, ve kterých platí Interrail Global Pass. Pro Belgii, Lucembursko a Nizozemí je nabízen společný Interrail Benelux Pass (nelze koupit pro každou zemi samostatně), pro cestování v Irsku a Severním Irsku lze použe Interrail Ireland Pass. Pro Řecko je prodáván kromě nabídky Interrail Greece Pass i Greece Plus Pass  nebo Italy Plus Pass, který zahrnuje také námořní linky mezi Itálií a Řeckem provozované společností Attica Group. Interrail Great Britain Pass platí v Anglii, Skotsku a ve Walesu, neplatí však v Severním Irsku. Interrail Switzerland Pass platí kromě „hlavních“ tratí SBB/CFF také na mnoha dalších soukromých tratích. Interrail Norway Pass nelze zakoupit pro 1. třídu.

Kompletní podmínky použití naleznete v sekci Čím se řídíme - Zvláštní ujednání pro mezinárodní přepravu (ZUJ str.25).

Co se hodí vědět…

 • Jízdenka Interrail vám nezaručuje místo k sezení. V mnoha vlacích jsou rezervace doporučené, nebo dokonce i povinné (takové spoje mají v jízdním řádu písmeno R v rámečku).
 • Cestování vlaky vyšší kvality často vyžaduje zaplacení speciálního příplatku. Vaše jízdenka Interrail vás opravňuje ke slevě, která se liší v závislosti na typu vlaku a typu nadstandardních služeb, které jsou ve vlaku poskytovány. Příplatek zahrnuje povinnou rezervaci místa a někdy také gastronomický servis ve vlaku nebo jiné výhody.
 • Interrail se vydává na jméno, je nepřenosný a platí pouze s úředním dokladem totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas). Cestující předloží tento doklad při zakoupení jízdenky Interrail u pokladní přepážky a dále je povinen prokázat se tímto dokladem kdykoliv při kontrole ve vlaku.
 • Při nákupu jízdenky Interrail vám bude jízdenka vložena do obálky s podmínkami použití. K variantě jízdenky Global Pass navíc obdržíte mapu Evropy.
 • Za ztracenou nebo odcizenou síťovou jízdenku Interrail se neposkytuje náhrada. Vrátit je možné jen zcela nevyužitou jízdenku Interrail, a to před prvním dnem platnosti. Tato jízdenka musí být v původní obálce. Jízdné se vrátí po odečtení příslušné srážky.
 • Pro snadnější vyhledávání spojení doporučujeme stáhnout si aplikaci pro mobilní telefon Railplanner.
 • Jízdenky Interrail si můžete zakoupit pouze ve vybraných stanicích (viz přiložený seznam).

Vlaky s nutnou rezervací nebo příplatkem (180 kB)

Mapa platnosti Interrail Global Pass (2121 kB)

Seznam stanic vydávajících jízdenky Interrail (209 kB)

Interail promo - podmínky (vyhláška PTV) (189 kB)

Další informace naleznete také na www.interrail.eu.

Interrail Global Pass – platnost 15 dní, z toho 5 lze využít k cestování – pro cestujícího od 12 do 28 let pro 2. vozovou třídu za cca 5 520 Kč (206 eur)

Interrail Global Pass – platnost 15 dní, k cestování můžete využít 15 dní – pro cestujícího od 12 do 28 let pro 2. vozovou třídu za cca 9 329 Kč (348 eur)

Interrail Global Pass – platnost 1 měsíc, k cestování můžete využít celý 1 měsíc – pro cestujícího od 12 do 28 let pro 2. vozovou třídu za cca 13 220 Kč (493 eur)   

Interrail One Country Pass – Polsko – platnost 1 měsíc, z toho 4 dny lze využít k cestování – pro cestujícího od 12 do 28 let pro 2. vozovou třídu za cca 1 904 Kč (71 eur)

Global Pass neplatí v zemi trvalého bydliště. Mohu však vycestovat z republiky, vrátit se zpět a pak opět cestovat do zahraničí?
Ano. Během platnosti jízdenky je možné se vrátit zpět do ČR a na tu samou jízdenku bez formalit znovu vycestovat.

Mohu na Interrail Global Pass cestovat už v České republice?
IR Global Pass neplatí v zemi trvalého bydliště. Máte však nárok na 2 jízdy v zemi trvalého bydliště, a to na vycestování ze země bydliště (na státní hranice/letiště) a na návrat zpět do země bydliště (ze státní hranice/letiště). 

Co mám dělat, předpokládám-li, že v cestovním záznamu (Travel Diary) u nabídky Interrail Global Pass mi nebudou stačit kolonky?
Je možné požádat jakoukoliv mezinárodní pokladnu o novou obálku na základě předložení původní vyplněné obálky.