Automaty a minibary ve vlacích ČD

ČD nabízejí v rychlících mezi Brnem a Ostravou občerstvení z minibaru. Do zkušebního provozu spouští automaty na jídlo a pití ve vlacích...

Automaty a minibaryČeské dráhy rozšířily od poloviny září nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru do 30 rychlíků mezi Brnem, Přerovem a Ostravou. Ve třech soupravách InterPanter na lince Břeclav – Brno – Olomouc pak testují provoz automatů na cukrovinky a nápoje společnosti Delikomat.

Cestující ve vlacích mají největší zájem o Wi-Fi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení. Proto obě služby postupně ČD rozšiřují do dalších vlaků. Minibar nabízí drobné občerstvení, například kávu nebo čaj a malý snack již ve 26 expresech. Od poloviny září bude tato služba rozšířena poprvé také na rychlíky. Pro pilotní ověření nabídky byly vybrány frekventované linky mezi Brnem, Přerovem a Ostravou.

Pojízdný ČD Minibar

Pojízdný vozík se základním sortimentem občerstvovacích služeb, obsluha přímo na místě cestujícího.

Nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. ČD Minibaru můžete využít např. v expresech mezi Prahou a Ostravou, Prahou a Českými Budějovicemi, v rychlících vyšší kvality mezi Prahou a Plzní nebo v rychlících mezi Brnem, Přerovem a Ostravou. Minibar vám nabízí drobné občerstvení, například kávu nebo čaj a malý snack. Drobné občerstvení zahrnuje například Horalky od 10 Kč a i sladké a slané pečivo v ceně od 16 Kč.

ČD Minibar představuje malý vozík upravený pro servírování drobného občerstvení ve vlaku přímo na místech cestujících. Stevard během jízdy vlaku opakovaně prochází soupravou a nabízí cestujícím občerstvení. Pokud nechcete čekat, můžete jít stevardovi naproti a občerstvení si přinést na své místo hned. Nabídka občerstvení je omezená kapacitou servírovacího vozíku a zázemím pro ČD Minibar ve vlaku. V nástupních stanicích je však sortiment průběžně doplňován.

Přehled vlaků se službou ČD minibar ( kB)

Nabidka ČD minibar č. 1 ( kB)

Nabídka ČD minibar č. 2 (v úseku Praha – Č. Budějovice) ( kB)

V případě mimořádností, nebo plánovaných výluk může na vybraných vlacích docházet k neposkytování této služby.

Ve vlaku nově i automaty na drobné občerstvení

Cestující mají možnost si od tohoto týdne vyzkoušet i nově instalované automaty společnosti Delikomat. Ve třech soupravách InterPanter na trati Břeclav – Brno – Olomouc si můžou zakoupit cukrovinky nebo nápoje. Například Müsli do ruky za 18 Kč nebo energetický nápoj Semtex za 20 Kč. Sortiment bude firma obměňovat, aby cestující pocítili změnu. Instalaci i provoz těchto přístrojů platí obchodní partner.

Tento týden budou České dráhy instalovat čtvrtý zkušební automat. Během testovacího provozu bude v následujících třech týdnech provozovatel přístrojů zkoušet ideální interval doplňování sortimentu a servisování automatů. Pokud se služba cestujícím osvědčí, chce národní dopravce umožnit nákup drobného občerstvení z automatů i v dalších soupravách InterPanter, např. na lince Praha – Česká Třebová – Brno.


Upozornění pro cestující

Služba ČD Minibar na trati Brno – Ostrava a opačně nebude dne 1. a 2. 02. 2017 poskytována na vlacích R 842, 840, 838, 831, 829, 827 z důvodu plánované výlukové činnosti.

Za omezení služby ČD Minibar se Vám omlouváme a děkujeme za pochopení.

další aktualita »« novější aktualita